Inwestycje firmy Elesa+Ganter

Inwestycje firmy Elesa+Ganter
Od początku tego roku firma Ganter wzbogaciła się o nowe maszyny do produkcji uchwytów. W tym samym momencie wprowadziła również przyspieszony system dostaw swoich produktów. Oznacza to, że magazyn spółki, mieszczący się w Starej Iwicznej będzie regularnie i częściej niż dotychczas zaopatrywany w artykuły.

Zakup nowych urządzeń został przeprowadzony w celu jeszcze sprawniejszego wykonywania oferowanych przez firmę uchwytów o oznaczeniach: GN 426, GN 426.1, GN 666, GN 333.

Dzięki przeprowadzonej inwestycji producent uzyskał możliwość wykonywana uchwytów specjalnych, dostosowanych do konkretnych życzeń odbiorców. Dzięki temu jest w stanie sprostać wyzwaniom, polegającym na wyprodukowaniu uchwytów przemysłowych w dowolnej długości i dowolnym rozstawie otworów montażowych. Dysponuje też możliwościami produkcji uchwytów z dowolnym gięciem profilu rurowego. Sposobność taka oznacza szansę na wykonanie bardzo małego promienia gięcia oraz jednocześnie bardzo dużego promienie gięcia, a także możliwość wykonania delikatnego gięcia i dużego gięcia na jednym uchwycie.

Oprócz tych korzyści firma podoła też zadaniom związanym z malowaniem uchwytu na dowolny kolor. - Nowe rozwiązania produkcyjne umożliwią wykonanie krótkich serii produktów zgodnych z życzeniem klienta. Otwiera to możliwość zaprojektowania uchwytu idealnie spełniającego założone wymagania techniczne - mówi Filip Granowski, dyrektor Elesa+Ganter Polska.

2008 rok firma powitała również bogatsza o nowy, przyspieszony system dostaw. Zagwarantuje on szybsze i dokładniejsze zaopatrywanie magazynu w niezbędne produkty. Dzięki temu trafią one szybciej do odbiorców.

Wspomniane udoskonalenie będzie dotyczyć przede wszystkim tych standardowych elementów, które cieszą się największą popularnością wśród odbiorców. - Do takiego posunięcia nakłoniła nas dynamicznie rosnąca liczba klientów. Dzięki nowemu systemowi bezpośrednich dostaw artykułów z zakładów produkcyjnych we Włoszech i Niemczech skrócimy czas oczekiwania na realizację zamówień. W przypadku, gdy w momencie składania zamówienia danego produktu nie będzie na składzie, wówczas pojawi się on w magazynie, a następnie w ciągu kilku najbliższych dni u klienta. Prawie cały zakres naszej oferty będzie dostarczany do klientów w terminie nieprzekraczającym jednego tygodnia - dodaje Filip Granowski.

Firma ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001.

ELESA+GANTER to w tej chwili blisko 40 tys. elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak również dbałość o formę.

Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce. ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20