Inżynieria z najwyższej półki

- Takie wyniki predestynują ten materiał do wykorzystania w częściach poddawanych wysokim obciążeniom mechanicznym takim jak urządzenia gospodarstwa domowego (IEC 60335-1). Wspaniale nadaje się również do produkcji obudów i pokryw do wyłączników automatycznych - dodaje Alexander Radeck. Porównawczy wskaźnik odporności na prądy pełzające CTI A dla tego materiału osiąga wysokie wartości przy temperaturze 575°C (kategoria PLC 0 w żółtej karcie UL).

Wysoka płynność do skomplikowanych kształtów

Dzięki wysokiej zawartości włókien szklanych oba nowe materiały wykazują się niezwykłą sztywnością i wytrzymałością. Na przykład moduł sprężystości podłużnej materiału Durethan BKV45FN04 wynosi 16,000 MPa (świeżo po uformowaniu). Pomimo wzmocnienia włóknami szklanymi roztopione materiały wykazują się doskonałymi właściwościami pod względem płynności dzięki technologii EasyFlow. – W efekcie można projektować części o cienkich ściankach, złożonej geometrii i relatywnie długich ścieżkach przepływu – podkreśla Alexander Radeck.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 19 200 pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Dzięki ARLANXEO, spółce typu joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, koncern LANXESS jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych. Koncern LANXESS należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i FTSE4Good.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A