Izo-Blok na New Connect

Izo-Blok na New Connect
Dzisiaj na rynku New Connect zadebiutował kolejny przetwórca tworzyw sztucznych. Tym razem była to spółka Izo - Blok.

Izo – Blok, to przedsiębiorstwo mające już 13 lat. Specjalizuje się w przetwórstwie spienionych tworzyw sztucznych, w szczególności polipropylenu spienionego EPP. Uzywa go głównie do produkcji opakowań. Działalność firmy związana jest przede wszystkim z przemysłem motoryzacyjnym i logistyką. Do grona klientów należą m.in. w sektorze opakowaniowym Plastal, IKEA, LG Display, Saint Gobain, Hutchinson, zaś w sektorze motoryzacyjnym Ford, Hyundai, KIA, Lancia, Opel, Fiat, Volvo.

Zwłaszcza w branży samochodowej przetwarzane przez firmę tworzywo podnosi jakość finalnego produktu. EPP cechuje się bowiem lekkością, wysoką absorpcją energii oraz pamięcią kształtu. Produkty z EPP, jak choćby absorbery energii do zderzaków samochodowych to tylko jeden z przykładów zastosowania EPP w celu poprawy bezpieczeństwa pojazdów.

Na początku pierwszego dnia notowań akcje spółki nie cieszyły się wzięciem i nie zawarto na nich żadnych transakcji. Do obrotu zostało wprowadzonych natomiast 406 tys. akcji zwykłych o wartości nominalnej 10 zł.

Czytaj więcej: Giełda 132