Jak wykorzystać potencjał druku 3D?

Jak wykorzystać potencjał…
Nieprzemyślana inwestycja jest jak nietrafiony prezent. Cieszy tylko przez chwilę. A czy warto zainwestować w drukarkę 3D?

Chociaż polska branża druku 3D jest stosunkowo młoda i wciąż jeszcze się rozwija, to już teraz polscy przedsiębiorcy mają w czym wybierać. Na rynku są dostępne urządzenia do użytku hobbystycznego w cenie do kilkuset złotych, a także bardziej profesjonalne, desktopowe drukarki 3D, aż po zaawansowane systemy przemysłowe. Szeroka oferta urządzeń, mnogość technologii druku i materiałów eksploatacyjnych może być utrudnieniem w wyborze właściwego rozwiązania. Co zrobić, by nie narazić się na straty i uzyskać szybki zwrot z inwestycji?

Do czego inni używają drukarek 3D?

Na te potrzeby odpowiada program bezpłatnych konsultacji zorganizowany przez specjalistów ds. technologii przyrostowych z firmy CadXpert. Podczas spotkania w siedzibie klienta omawiane są potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie wytwarzania i prototypowania. Doświadczenie krakowskiej firmy pozwala na dobranie najlepszych rozwiązań dopasowanych ściśle do potrzeb zakładu. W trakcie konsultacji można dowiedzieć się nie tylko na czym polegają technologie przyrostowe, ale także w jaki sposób są one wykorzystywane w praktyce przez inne firmy z branży.

Druk 3D ma potężne możliwości w prototypowaniu, w produkcji dedykowanych narzędzi czy części zamiennych. Nie zawsze jednak ten potencjał jest w pełni wykorzystywany. Dlatego do bezpłatnych konsultacji zapraszam również te firmy, które obecnie już stosują druk 3D. Spotkanie to świetna okazja do weryfikacji potrzeb z możliwościami technologii przyrostowych– zachęca Piotr Gurga, dyrektor ds. technicznych w CadXpert.

Aby skorzystać z darmowych konsultacji w swojej firmie wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie: http://bit.ly/konsultacje-druk3D

Technologie przyszłości

Popularność technologii druku 3D wśród polskich firm przemysłowych jest coraz większa. Świadczy o tym chociażby fakt, że od nowo zatrudnianych inżynierów wymaga się kompetencji w zakresie obsługi drukarki 3D, a od konstruktorów umiejętności projektowania pod druk 3D. Dlatego też wielu ekspertów ocenia, że drukarka 3D będzie obowiązkowym wyposażeniem każdego zakładu produkcyjnego czy biura projektowego. Warto więc już teraz przekonać się, jaka technologia druku 3D jest odpowiednia do potrzeb naszej firmy i jakie materiały są niezbędne do konkretnych aplikacji.

Źródło: CadXpert

Czytaj więcej: Druk 3D 146

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot
 

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot oraz Formlabs. Oferujemy drukarki 3D, skanery 3D i usługi drukowania 3D w 5 technologiach.

Polska


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08