Jak zrobić wskaźnik poziomu cieczy?

Większość elementów składowych wskaźnika dostępna jest w różnych wykonaniach materiałowych, a połączenia pomiędzy nimi zabezpieczone są uszczelnieniami typ O-ring. Dzięki dostępnej opcji konfiguratora możemy wybrać jakiej rurki chcemy użyć do budowy naszego wskaźnika, jakich śrub użyć do montażu lub jakie zastosować uszczelnienia, a następnie złożyć wszystkie komponenty w jeden wskaźnik.

Uchwyty wskaźnika wykonane są ze wzmacnianego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA), odpornego na pracę w temperaturach do stu kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Do nich możemy dobrać śruby ocynkowane lub w przypadku bardziej agresywnych mediów - nierdzewne.

Jeśli chodzi o samą rurę wskaźnika, dostępne są dwa standardowe wykonania materiałowe. Rura z poliwęglanu (PC) do stosowania z olejami, wodą i innymi nieagresywnymi mediami w temperaturze do kilkudziesięciu stopni (w zależności od rodzaju cieczy. Do wyboru mamy również rurę ze szkła Pyrex do kontaktu z agresywniejszymi mediami lub pracy w wyższych temperaturach. Rura ta jest dostępna w kilku standardowych długościach (w przedziale od 113 mm do 545 mm), ale możemy też na specjalne życzenie zamówić dłuższe (do 1500 mm) lub też przyciąć istniejące (dotyczy wersji PC) na wymagany wymiar.

Aby z gotowych komponentów stworzyć wskaźnik odpowiadający naszym potrzebom zestawiamy ze sobą odpowiednie wersje wszystkich powyższych elementów, a następnie dobieramy odpowiedni dla nich rodzaj uszczelnienia. W tym przypadku możemy zastosować o-ringi z gumy syntetycznej NBR, odpowiedniej do kontaktu z olejami, smarami itp. w temperaturach do 100OoC lub uszczelnienia FKM (Viton) do wyższych temperatur oraz agresywniejszych mediów.

Dodatkowo dzięki opcji konfiguratora możemy zamówić w standardzie przezroczysty ekran ochronny wykonany z poliwęglanu, który stosujemy do ochrony rury wskaźnika przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Źródło: Elesa+Ganter


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska