Javier Constante nowym prezesem PlasticsEurope

Javier Constante nowym prezesem… Javier Constante z firmy DOW Europe (wiceprezes Packaging and Specialty Plastics Business EMEA) został wczoraj mianowany na stanowisko na prezesa stowarzyszenia PlasticsEurope. Zastąpił urzędującego dotychczas Daniele Ferrari, CEO grupy Versalis (Eni), który z końcem października został powołany na stanowisko prezesa CEFIC.

Dziękując poprzednikowi za jego zaangażowanie w pełnieniu swoje funkcji, Javier Constante pokreślił jak ważny jest jego wkład w kształtowanie świadomości i tworzenie strategii dotyczących rozwiązania problemu zaśmiecenia środowiska morskiego podczas takich wydarzeń jak PolyTalk.

- Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość przewodniczenia stowarzyszeniu w tych wymagających dla branży tworzyw sztucznych czasach. Nowe wyzwania to także nowe możliwości. Cieszę się, że wspólnie będziemy zwiększać wysiłki, aby osiągnąć możliwie największe poziomy recyklingu i odzysku odpadów tworzyw sztucznych. Cała branża tworzyw przyjęła ten ambitny cel na początku tego roku, podpisując Dobrowolne Zobowiązanie "Plastics 2030". Priorytetem będzie dla mnie wzmacnianie tych ważnych zobowiązań, aby wypracować jak najlepsze drogi postępowania na przyszłość - powiedział Javier Constante.

Nowy prezes ma ponad 30 lat doświadczenia w biznesie. Pracę w Dow rozpoczął w roku 1989 w oddziale grupy Dow w Buenos Aires. Pracował na różnych stanowiskach kierowniczych w sprzedaży i marketingu różnych jednostek biznesowych grupy Dow w Ameryce Łacińskiej i Europie. Obecne stanowisko objął w roku 2011, a w centrum jego zainteresowań biznesowych znajduje się współpraca ze wszystkimi partnerami w łańcuchu wartości w celu opracowania jak najlepszych rozwiązań opakowaniowych, zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Javier Constante jest również członkiem zarządu Equate/TKOC and EMC Equate Marketing Company.

W roku 2015 został powołany na stanowisko wiceprezesa PlasticsEurope, zasiada również w Światowej Radzie Przemysłu Tworzyw Sztucznych (World Plastics Council World).

W dniu wczorajszym powołano również nowych wiceprezesów PlasticsEurope. Zostali nimi Michael Zobel, Dyrektor Zarządzający Business Unit High Performance Materials w koncernie Lanxess oraz Tim Stedman, Senior Vice President and Business President for the Plastics and Feedstocks businesses and Global Supply Chain w grupie Trinseo. Na stanowisku wiceprezesa PlasticsEurope pozostał Tom Crotty, Group Director for Corporate Affairs and Communications w firmie INEOS, pozostając również skarbnikiem stowarzyszenia.

Javier Constante


Czytaj więcej:
Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń
 

Jedno z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych skupiające ponad 100 firm członkowskich, w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii i Turcji.

Polska