Jednowarstwowe butelki PET do piwa z materiału PolyShield™

Invista spodziewa się zgody na stosowanie w Unii Europejskiej materiału PolyShield do butelek PET mających bezpośredni kontakt z piwem.

Investa posiada już ekspertyzę według której wszystkie monomery i dodatki używane w PolyShield znajdują się na liście dozwolonej w dyrektywach Unii Europejskiej. Ponadto butelki z PolyShield spełniają wszystkie dozwolone poziomy migracji.

PolyShield to mieszanka PET ze zmiataczami wolnych rodników tlenu o właściwościach barierowych dla gazów. Jednowarstwowe butelki z PolyShield posiadają barierę dla tlenu i dwutlenku węgla. Dzięki temu spełniają wymagany dopuszczalny okres przechowywania piwa. Ponadto wysoka wydajność zmiataczy wolnych rodników tlenu niemal eliminuje problem dopuszczalnego okresu przechowywania pustych butelek.

Jednowarstwowa technologia PolyShield pozwala na produkcję preform PET na standardowych maszynach z niewielkimi zmianami, które nie wymagają ani dużych inwestycji, ani nie komplikują procesu przetwórstwa. Aktualnie trwają próby u kilku klientów. Pierwsze butelki do piwa wykorzystujące PolyShield powinny pojawić się w sprzedaży już tej jesieni.

Czytaj więcej: Butelki 158