Jesienny przegląd kompozytowych trendów

Jesienny przegląd kompozytowych trendów
Rekordowa liczba wystawców z zagranicy, bogaty katalog branżowych nowości, obejmujący m.in. najnowocześniejszą na świecie linię do produkcji mat szklanych, proszkowych i emulsyjnych, strefa prezentacji technicznych oraz mały jubileusz związany z piątą edycją - to tylko część atrakcji związanych ze zbliżającymi się targami Kompozyt-Expo. Impreza, która odbędzie się w dn. 20-21 listopada w nowoczesnych przestrzeniach hali Expo Kraków, uznawana jest przez specjalistów z sektora materiałów kompozytowych za najważniejsze jesienne wydarzenie tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej

- Cieszymy się, że organizowane przez nas wydarzenie bardzo szybko zyskało tak wielu entuzjastów - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Bez wątpienia Kraków jest obecnie dla branży kompozytowej w Polsce miastem nr 1. Targi Kompozyt-Expo wyznaczają nowoczesne trendy technologiczne, promują produkty i innowacyjne rozwiązania. Co najważniejsze, stale zwiększają swój międzynarodowy zasięg. W tym roku ofertę zaprezentują m.in. firmy z Czech, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Spodziewamy się także wielu zwiedzających z zagranicy.

W tym roku targi Kompozyt-Expo odbędą się po raz pierwszy w nowej hali Expo Kraków. Otwarty w maju 2014 r. obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i największym na południu kraju ośrodkiem wystawienniczym, zapewniającym doskonały komfort spotkań biznesowych. W trakcie dwudniowych targów ofertę zaprezentuje ponad 120 wystawców z kraju i zagranicy i, biorąc pod uwagę zainteresowanie imprezą, ta lista z pewnością się powiększy. Firmy spoza Polski stanowią niemal połowę całej wystawy, co już samo w sobie jest rekordem. Co ważne, tematyka targów została poszerzona o takie zagadnienia jak: chemia przemysłowa dla technologii materiałów kompozytowych, osnowy kompozytowe, przetwórstwo gumy oraz usługi dla branży kompozytowej.

Kompozyt-ExpoWystawę wzbogacą przedmioty codziennego użytku wykonane z kompozytów w ramach niezwykłej wystawy Kompozyt Life Art Gallery, a także m.in. łodzie regatowe klasy Optimist, jednostka regatowa napędzana energią solarną, która zwyciężyła w Mistrzostwach Świata Dong Energy 2014 w Holandii w klasie A. Co ciekawe, jej kadłub został wykonany podczas zeszłorocznej edycji targów. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej wystawy będzie z pewnością prezentacja motoszybowca AOS-71.

Kompozyt-Expo


Tegorocznej edycji Targów towarzyszy konkurs dla młodych żeglarzy. "Wiatr w żaglach OPTIMISTów" to wspólna akcja Targów w Krakowie - organizatora wydarzenia - oraz firm: Allcomp Polska Sp. z o.o., C-L Sp. z o.o., Mastermodel, Phoenix Equipment, Uniwersal Sp. z o.o., mająca na celu promocję żeglarstwa wśród najmłodszych. Przez kilka tygodni będą oni nagrywać filmy przedstawiające najważniejsze chwile z życia ich klubów - żmudne treningi, sportową rywalizację, radość z sukcesów czy prezentujące utalentowanych zawodników i wyjątkowych trenerów. Komisja konkursowa wyłoni najlepszą produkcję, a atrakcyjna nagroda, czyli łódź regatowa Optimist Ioda'95, zostanie przekazana laureatowi właśnie podczas targów Kompozyt-Expo.

Czytaj więcej: Kompozyty 165 Targi 805