Jeszcze szersza oferta produktów do wysokiej jakości powłok

Wyspecjalizowane preparaty pigmentowe

W Norymberdze koncern Lanxess zaprezentuje wodne preparaty pigmentowe marek Levanyl i Levanox. Te produkty wyróżniają się wysoką mocą barwienia, małym rozmiarem cząsteczek, niską lepkością oraz tym, że doskonale pasują do wielu systemów produkowanych przez klientów. Nie zawierają rozpuszczalników ani lotnych związków nieorganicznych (VOC). Wiele produktów obu marek spełnia również wymogi normy DIN EN 71, dyrektywy dotyczącej bezpieczeństwa zabawek oraz standardów oznakowania ekologicznego takich jak Blue Angel czy Nordic Ecolabel.

Ponadto koncern Lanxess przedstawi swoją nową serię produktów Levanyl X. Te wodne preparaty pigmentów organicznych niezawierające rozpuszczalników nadają się do stosowania w farbach dekoracyjnych i jako barwniki do tuszów, papieru, skóry syntetycznej, środków konserwujących do drewna oraz wielu innych zastosowań. - Te wszechstronne produkty łączą w sobie wiele pozytywnych właściwości, na które jest coraz większe zapotrzebowanie ze strony klientów. Obejmują one wydajność pod względem kosztów, wysoką kompatybilność techniczną, wytrzymałość kolorów - wyjaśnia Morten Bernhardt, Globalny Menadżer Produktu (Barwniki) w jednostce biznesowej Rhein Chemie.

Środki biobójcze: produkty niezawierające metyloizotiazolinonu (MIT) oraz technologia spowolnionego uwalniania

Koncern Lanxess zaprezentuje swoje produkty biobójcze do konserwacji farb, lakierów, tynków i szpachli. Głównym punktem programu będzie nowe portfolio produktów niezawierających metyloizotiazolinonu (MIT). Dzięki nim preparaty będą mogły sprostać nowym wymogom dotyczącym specyficznych stężeń granicznych MIT, które Komisja Europejska opublikowała w październiku 2018 roku. Produkty niezawierające MIT pozwolą uniknąć konieczności umieszczania na opakowaniu oznakowania zwrotem określającym rodzaj zagrożenia H 317 („Może powodować reakcję alergiczną skóry”). Oprócz konwencjonalnych substancji czynnych dostępne są również specjalistyczne preparaty całkowicie pozbawione wolnych związków izotiazolinonu takie jak mieszanki z 1,2-dibromo-2,4-dicyjanobutanem (DBDCB).

Koncern Lanxess zaprezentuje również nowej generacji suche powłoki należące do serii "Preventol next". Cechą wyróżniającą tych produktów jest innowacyjna technologia spowolnionego uwalniania. - Substancje aktywne biobójczo są osadzone w matrycy i powoli uwalniane. Oprócz wyjątkowo wysokiej skuteczności skutkuje to również poprawą profilu ekotoksykologicznego - mówi Nicolas Gallacier, Globalny Dyrektor ds. Marketingu w jednostce biznesowej Material Protection Products (MPP). Zaletami tych specjalistycznych produktów jest wysoka stabilność, przedłużona skuteczność oraz niższe ryzyko żółknięcia. Oprócz kompleksowego i innowacyjnego portfolio dodatków jednostka MPP oferuje również wsparcie w zakresie wymogów technicznych i regulacyjnych na całym świecie.

Przemysłowe środki chemiczne do wysokiej jakości preparatów na całym świecie

Produkty benzylowe koncernu Lanxess również odgrywają ważną rolę w branży farb i lakierów. Jednym z przykładów jest rozpuszczalnik-alkohol benzylowy, który jest wykorzystywany do produkcji wysokiej jakości farb i lakierów. Koncern jest głównym producentem tych produktów charakteryzujących się wyjątkową czystością, a proces produkcji prowadzony jest w zakładach w Indiach i Niemczech. Dzięki posiadaniu tych dwóch zakładów jednostka biznesowa Advanced Industrial Intermediates znajduje się w doskonałej pozycji, aby dostarczać tę ważną substancję chemiczną międzynarodowym firmom o dużej liczbie zakładów oraz małym i średnim przedsiębiorcom w wielu krajach. W tym celu koncern Lanxess wykorzystuje swoje rozległe doświadczenie w planowaniu produkcji i logistyce. W 2018 roku koncern Lanxess obchodził 110. rocznicę powstania swojego zakładu produkcyjnego w Niemczech. Był to imponujący pokaz zrównoważonego podejścia firmy do produkcji.

Źródło: Lanxess


Czytaj więcej:
Barwniki 105
Farby 45

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A