K2004: Wizje - Innowacje - Biznes

K2004: Wizje - Innowacje -… K-Düsseldorf – ta nazwa od ponad 50 lat określa najważniejsze w świecie miejsce spotkań przemysłu tworzyw sztucznych i kauczuku. Co trzy lata do Düsseldorfu przyjeżdżają wystawcy i eksperci ze wszystkich kontynentów, aby na żywo zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami tego dynamicznego i innowacyjnego przemysłu.

Wykorzystują szanse, jakie oferuje im K. Gdyż nawet w epoce emaili i internetu, błyskawicznej transmisji danych i obejmującej cały świat komunikacji, takie targi specjalistyczne jak K, nie straciły nic ze swej funkcjonalności. Wręcz przeciwnie: im bardziej kompleksowe i wymagające objaśnień są produkty, systemy i procesy, tym ważniejszy jest bezpośredni dialog między oferentem i nabywcą. Osobiste kontakty i komunikacja bezpośrednia to podstawa do zbudowania długotrwałych i opartych na zaufaniu stosunków biznesowych, które od dawna są czymś więcej, jak tylko kupowaniem i sprzedawaniem. Tylko bezpośrednie porównanie wszystkich oferentów z wielu krajów umożliwia znalezienie nowych partnerów, tylko wymiana z kolegami, spojrzenie za kulisy daje orientację, która niezbędna jest do utrzymania się wśród współczesnej konkurencji. Do tego potrzebny jest centralny plac targowy, na którym dostępne są wszystkie informacje, jakie tworzą solidną bazę do podejmowania w przedsiębiorstwie decyzji. Tym placem targowym są targi K Düsseldorf. Żadne inne targi na świecie nawet w przybliżeniu nie osiągają ich pozycji.

Korzystne partnerstwo, jakie łączy przemysł tworzyw sztucznych i kauczuku z Messe Düsseldorf, istnieje od roku 1952. I pomimo napiętej sytuacji w gospodarce światowej K 2004, które odbędą się od 20 do 27 października, są już od roku w całości wyprzedane. Zgłosiło się około 2.800 wystawców. Zajmą oni całe tereny targowe w Düsseldorfie, które znowu zostały powiększone: dzięki zbudowaniu nowej hali targowej w północnej części terenu i rozbudowie hali 13 łączna powierzchnia wystawowa na K 2004 wyniesie 160.000 m2 netto.

Nawet po tej rozbudowie utrzymany zostanie klarowny podział K na działy:
  • Surowce i materiały pomocnicze
  • Półprodukty, elementy techniczne i wyroby ze wzmocnionych tworzyw
  • Maszyny i wyposażenie oraz
  • Usługi
Dzięki temu każdy gość targowy bez trudu i nadkładania drogi będzie mógł odwiedzić tych wystawców, którzy odpowiadają jego profesjonalnym zainteresowaniom.

  • Producenci maszyn i urządzeń są tradycyjnie największą grupą wystawców na K i zajmują w halach 1 do 4 i 9 do 17 około dwóch trzecich całej powierzchni wystawowej.
  • Producenci surowców, półproduktów i elementów technicznych wystawiają się w halach od 5 do 8.
  • Oferta wystawców uzupełniona będzie przez wydarzenie szczególnego rodzaju: wystawa specjalna zajmie się głównie zastosowaniom tworzyw sztucznych i kauczuku w sporcie i rekreacji. Otóż bardzo często dopiero tworzywa sztuczne umożliwiają najwyższe osiągnięcia sportowe – przez budowę obiektów sportowych o specjalnym wyposażeniu, przez ekstremalnie wytrzymały sprzęt lub specjalne ubrania. W roku olimpijskim 2004 pod hasłem "First Choice for Winners" liczne przykłady ze sportu wyczynowego i rekreacyjnego oraz architektury sportowej unaocznią w jak zróżnicowany sposób wykorzystywane są w sporcie polimery i jak ważnym czynnikiem stały się w konkurencji i ekonomice sportu. Na około 500 m2 w hali 6 zaprezentowane zostaną innowacyjne techniki i metody przetwórcze. Przewiduje się też rozmowy ze znanymi sportowcami i architektami. Wystawa specjalna organizowana jest przez niemiecki przemysł tworzyw sztucznych pod patronatem Stowarzyszenia Przemysłu Produkcji Tworzyw Sztucznych e.V. – VKE – oraz Messe Düsseldorf.


Mottem K 2004 jest Wizje – Innowacje – Biznes. Pojęcia, których K trzyma się od lat i które podbudowuje faktami.

Czytaj więcej:
Targi 1280