KPWiG dopuściła do obrotu akcje ZTS Ząbkowice ERG

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła 13 stycznia 2005 do obrotu publicznego 3.937.000 akcji spółki Zakłady Tworzyw Sztucznych Ząbkowice ERG.

Do obrotu zostało wprowadzonych 1.587.000 akcji serii A, 550.000 akcji serii B oraz 1.800.000 akcji nowej emisji serii C.

Podmiotem oferującym akcje będzie Bankowy Dom Maklerski PKO Bank Polski Spółka Akcyjna.

Głównym przedmiotem działalności Zakładów Tworzyw Sztucznych Ząbkowice – ERG z Dąbrowy Górniczej jest produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych w następujących segmentach:
 • folii i wyrobów foliowych;
 • wyrobów wtryskowych;
 • taśm samoprzylepnych;
  oraz działalność handlowa w kraju i za granicą w tym zakresie.

  Oferta ZTS Ząbkowice – ERG S.A. jako producenta wyrobów z tworzyw sztucznych, skierowana jest głównie do dużych i średnich klientów instytucjonalnych. Są to podmioty o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym, liderzy w swoich branżach o bardzo dużym potencjale produkcyjnym i szerokich możliwościach rozwoju. Wyroby Emitenta trafiają głównie do odbiorców przemysłu hutniczego, spożywczego (browary, producenci napojów i wód, przetwórstwo owocowo–warzywne), producentów opakowań giętkich oraz przemysłu motoryzacyjnego. Spośród szerokiej gamy produktów, część kierowana jest również na rynek odbiorców detalicznych, należą do nich: taśmy samoprzylepne, worki foliowe oraz plandeki malarskie.

  ZTS Ząbkowice ERG, po przeprowadzeniu restrukturyzacji i umocnieniu swojej pozycji na rynku, planujerozszerzyć swoją ofertę produkcyjną o nowe asortymenty, które zamierza skierować na szybko rozwijający się i chłonny rynek producentów opakowań giętkich. Spółka zamierza ukierunkować swoją działalność na produkcję specjalistycznych i wysoko przetworzonych, a co za tym idzie wysoko rentownych, asortymentów.

  Wyroby produkowane przez ZTS Ząbkowice – ERG S.A. charakteryzują się wysoką i powtarzalną jakością, co zapewnia wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 oraz zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

  źródło: KPWiG

 • Czytaj więcej: Giełda 132