Kan rozwija produkcję rur z polietylenu

Kan rozwija produkcję rur z polietylenu
Firma Kan uruchomiła nową linię technologiczną przeznaczoną do produkcji rur z tworzyw sztucznych, a konkretnie polietylenu. Koszt inwestycji to 2 mln zł.

Firma działa w branży instalacji wodnych i grzewczych. Dzięki nowej inwestycji możliwa będzie produkcja 30 mln metrów rur rocznie. Rury będą używane do instalacji wodociągowych i grzewczych w budownictwie zarówno wielorodzinnym jak i jednorodzinnym. Inwestycję zrealizowano ze środków własnych firmy. Inwestycja nie dość, że zwiększy moce produkcyjne KAN, to przede wszystkim podniesie atrakcyjność oferty firmy, bo zwłaszcza w Europie Zachodniej popularność rur produkowanych z tworzywa nieustannie rośnie.

Grupa Kan, która działa na rynku centralnego ogrzewania, instalacji zatrudnia 530 osób. Cała produkcja mieści się w Kleosinie, gdzie pracuje 330 osób, pozostałe w oddziałach handlowych w Warszawie, Gdyni, Poznaniu i Tychach. Firma ma oddziały oraz dystrybutorów m.in. w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, w Niemczech, Irlandii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz w krajach nadbałtyckich. Jako pierwsza w Polsce uruchomiła swego czasu produkcję złączek tworzywowych PPSU.

Czytaj więcej: Rynek 830 Rury 75 Inwestycje 716