Kärcher wybiera PA z recyklingu do swoich produktów

Kärcher wybiera PA z recyklingu… Pochodzący z recyklingu, wysokiej jakości poliamid będzie materiałem preferowanym przez Kärcher, globalnego dostawcę technologii czyszczenia. Niemiecka firma wyprodukowała już ponad milion elementów wysokociśnieniowych spryskiwaczy, z wykorzystaniem Technyl 4earth. To opracowane przez Solvay Performance Polyamides rozwiązanie, przyjazne dla środowiska - pomaga znacząco ograniczyć emisję CO2, zużycie wody i energii nieodnawialnej, a jednocześnie pozwala zachować pożądane właściwości materiału.

Technyl 4earth to gama konstrukcyjnych tworzyw sztucznych PA6.6, powstałych w ramach projektu Move4earth, wspieranego przez Komisję Europejską (program LIFE +). Opatentowany proces pozwala przetwarzać stabilne źródła tkanin technicznych, takich jak powłoki poduszek powietrznych, w najwyższej jakości poliamid.

Karcher to jeden z pierwszych dużych międzynarodowych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), który ocenił i zastosował opracowaną przez Solvay technologię. Niemiecka firma angażuje się w zwiększanie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w swoich dobrze znanych produktach.

karcher k7


- Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska są mocno zakorzenione w filozofii i działaniach naszej firmy. Po uwzględnieniu Technyl 4earth w naszych, oszczędzających zasoby naturalne, rozwiązaniach, wyprodukowaliśmy już ponad milion wysokociśnieniowych lanc spryskiwaczy formowanych przy użyciu tego niezwykłego poliamidu pochodzącego z recyklingu - mówi Daniel Carmine Manocchio, Kierownik Zespołu ds. Technologii Materiałowej w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Kärcher.

Lance spryskiwaczy muszą spełniać szereg surowych wymagań, w tym wykazywać odporność na wysokie ciśnienie, stabilność hydrolityczną, bardzo wysoką udarność, drukowność i kompatybilność ze środkami czyszczącymi.

pistolet do karczera


- Po wszechstronnych testach wybraliśmy compound Technyl 4earth wzmocniony włóknem szklanym (30%). Zachowuje się on dokładnie tak samo jak produkowany w standardowym cyklu PA6.6, zarówno pod względem fizycznych właściwości użytkowych, jak i możliwości przetwarzania, bez uszczerbku dla najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych urządzeń - wyjaśnia Daniel Carmine Manocchio. - Po całkowitym przestawieniu pierwszego zakładu produkcyjnego z pierwotnie stosowanego Technyl na Technyl 4earth, obecnie oceniamy jego dalsze wykorzystanie w ramach naszego rozległego portfolio - dodaje.
elek
elek
*.29.183.78

Wysłany: 2018-11-22 12:02:21

hmm, moze się zdecydowali na recyklingowany PA6.6, bo aktulanie ( od 2 lat) sa duze braki klasycznego PA6.6