Kolejna spółka będzie produkować środki dezynfekujące

Kolejna spółka będzie produkować…

Infrastruktura spółki NITROERG, która należy do Grupy Kapitałowej KGHM, zostanie wykorzystana do produkcji środków dezynfekujących. Decyzję w tej sprawie podjął prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

KGHM Polska Miedź S.A. na bieżąco monitoruje sytuację związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 i podejmuje liczne działania. Dzięki tak zwanej szybkiej ścieżce w zakresie konsultacji i rozpoczęciu procedury uzyskiwania zgody Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Grupa KGHM chce w najbliższych dwóch tygodniach produkować nawet 20 ton środków bioczynnych na dobę, które maja trafić do polskich szpitali, urzędów i firm.

- To czas wyzwań, ale też szczególnej mobilizacji. Działamy na rzecz naszych pracowników, lokalnych społeczności i samorządów oraz całej Polski - podkreśla prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Oprócz tego Grupa KGHM przekazała 10 tys. maseczek p2, które trafiły do władz województwa dolnośląskiego i Ministerstwa Zdrowia. Do dyspozycji Starostwa Powiatowego w Głogowie oddano budynek, który może być wykorzystany dla celów kwarantanny. Firma jest gotowa także do przekazania niektórych budynków uzdrowiskowych do podobnych celów - możemy przeczytać na stronie internetowej koncernu.

Dodatkowo jedna ze spółek Grupy KGHM ma możliwość sprawdzania na swoich maszynach testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2. 


Czytaj więcej:
Medycyna 148
COVID-19 186