Koncentraty barwiące Ampacet SunChill zmniejszają kumulację ciepła w ciemnych wyrobach

Koncentraty barwiące Ampacet…

Ampacet, globalny lider w zakresie masterbatchy, przedstawia koncentraty barwiące z serii SunChill, mające na celu zmniejszenie obciążenia cieplnego przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych, wystawionych na działanie promieni słonecznych i wysoką temperaturę.

Wyroby z tworzy sztucznych w ciemnych kolorach znane są z tego, że nagrzewają się, gdy są wystawione na działanie promieni słonecznych, ponieważ ciemne kolory absorbują większość fal podczerwonych i zamieniają je w energię cieplną. Im ciemniejszy kolor, tym gorętszy staje się plastik, gdy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Kolor czarny pochłania najwięcej ciepła. Plastiki w ciemnym kolorze wykorzystywane szeroko w różnych aplikacjach zewnętrznych, np. jako panele tarasowe, wyroby budowlane czy meble ogrodowe, mogą nagrzewać się do nieprzyjemnie wysokich temperatur, przez co nie mogą być używane przez konsumentów.

Zastosowanie Ampacet SunChill do barwienia wyrobów z tworzyw sztucznych stosowanych na zewnątrz, zapewnia mniejszą absorpcję fal podczerwonych oraz znacząco ogranicza kumulację ciepła w porównaniu ze standardowymi koncentratami barwiącymi. W rezultacie, kolorowe przedmioty pozostają chłodniejsze i przyjemniejsze w dotyku również podczas gorących dni.

Aby uzyskać więcej informacji o asortymencie produktu SunChill, prosimy o kontakt mailowy na adres marketing.europe@ampacet.com

sunchill