Koncern Covestro zakończył działalność w zakresie płyt PC

Koncern Covestro zakończył…

W dniu 2 stycznia 2020 r. Covestro, niemiecki koncern chemiczny z siedzibą w Leverkusen, sfinalizował sprzedaż swojej europejskiej działalności w zakresie produkcji płyt poliwęglanowych (PC) na rzecz monachijskiej Serafin Group. Nowy podmiot, obejmujący zakłady produkcyjne w Belgii i Włoszech, będzie działał pod nazwą Exolon Group. Segment ten osiągnął w 2018 r. łączną sprzedaż w wysokości 130 mln EUR.

"Grupa Serafin będzie kontynuować działalność w zakresie produkcji płyt PC a Covestro zostanie kluczowym dostawcą surowców dla nowej spółki, która ma zatrudniać 250 pracowników" - poinformowano w komunikacie. Obie firmy zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych transakcji.

Sprzedaż europejskiego sektora blach poliwęglanowych jest konsekwencją optymalizacji portfolio Covestro. Koncern już wcześniej pozbył się zakładów produkujących PC w Ameryce Północnej i Indiach, zmienił również profil swojej fabryki PC w Chinach, w którą w 2010 r. zainwestowano ok. 1 mld EUR. Obecnie produkowane są tam folie specjalistyczne.

Ostatnia transakcja oznacza zatem, że koncern całkowicie zaprzestał działalności w zakresie produkcji płyt poliwęglanowych. Do tej pory segment poliwęglanów stanowił ok. 26% obrotów Covestro. 

JL

Zdjęcie: Covestro


Reportaże

Forum

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-12-02

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02