Konferencja OXO Grupy Azoty ZAK

Joanna Imiołczyk z Nitroerg S.A. skupiła się na pochodnych alkoholi OXO. Należy do nich, produkowany przez Nitroerg, dodatek do paliw podwyższający liczbę cetanową, będący pochodną pochodzącego z Grupy Azoty Oktanolu.

Piotr Sułkowski, Dyrektor Zaopatrzenia w Grupie Ergis, docenił starania organizatorów, chwaląc m .in. wybór lokalizacji i dobór prelegentów.

- Różnorodna tematyka sprawiła, że mimo szerokiego spektrum uczestników konferencji, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dzięki zaproszeniu miałem możliwość zaprezentować potencjał i ofertę Grupy Ergis ale też i poruszyć kwestie wyzwań związanych z rynkiem plastyfikatorów.

W prezentacji „Rozwój rynku plastyfikatorów” Maciej Budner przybliżył obecne i przyszłe makrotrendy w segmencie alkoholi OXO, w rozbiciu na kluczowe rynki: azjatycki, amerykański i oczywiście europejski.

Zastosowanie alkoholi OXO zaprezentowali również inni producenci specjalistycznych polimerów i wyrobów z tworzyw sztucznych.

- Konferencja miała, w swoim założeniu, przybliżyć ogólną perspektywę zarówno rynków surowcowych, produktowych i docelowych. Chcieliśmy też pokazać jak dla innych interesariuszy tego rynku ważny jest fakt produkcji alkoholi OXO. Bardzo chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zaprosić na następną edycję konferencji - podsumował Maciej Budner.

OXO Conference


Wydarzeniem artystycznym towarzyszącym II edycji konferencji OXO była wystawa prac uznanej malarki, Marii Wollenberg- Kluza. Tematem przewodnim pokazu była muzyka polska. Maria Wollenberg-Kluza jest prekursorką współczesnego nurtu malarstwa refleksyjnego, wywodzącego się i nawiązującego w twórczości do polskiego koloryzmu i symbolizmu.

Wernisaż na OXO Conference


JL
Zdjęcia: Grupa Azoty ZAK


Reportaże

Forum