Krahn Chemie dystrybutorem dodatków firmy Ferro

Krahn Chemie dystrybutorem…
Hamburska firma Krahn Chemie podpisała umowę z belgijską spółką Ferro w sprawie dystrybucji plastyfikatorów na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii, krajów Beneluksu i Polski. Wcześniej z producentem współpracowała należąca do Krahn Chemie włoska spółka Pietro Carini S.p.A. W Polsce dystrybucja dodatków włoskiego producenta zajmować się będzie spółka Krahn Chemie Polska.

W ofercie firmy Ferro znajdują się różne rodzaje plastyfikatorów: dibenzoesany, plastyfikatory polimerowe oraz ftalany benzylu. Są one używane m.in. w produkcji miękkiego PVC, farb i lakierów, klejów i uszczelnień.

Dystrybucja plastyfikatorów jest jednym z głównych obszarów działalności Krahn Chemie. Oprócz produktów nowo wprowadzonych do oferty, spółka dostarcza także m.in. plastyfikatory Jayflex firmy ExxonMobil Chemical oraz plastyfikatory bezftalanowe Oxosoft i Oxblue firmy Oxea Chemicals.

Obie strony porozumienia nie kryją zadowolenia z podpisanej umowy. Dyrektor zarządzający Krahn Chemie, Axel Sebbese, stwierdził, iż obecnie jego firma oferuje najszerszą paletę plastyfikatorów na rynku europejskim. Natomiast Lia Jacobs z firmy Ferro podkreśla, że niemiecki dystrybutor posiada znajomość rynku znacznie wykraczającą poza przeciętny poziom.

Zakłady produkcyjne firmy Ferro zlokalizowane są w Antwerpii. Oprócz wytwarzania plastyfikatorów do tworzyw sztucznych, spółka zajmuje się produkcją barwników i lakierów przeznaczonych dla różnych segmentów przemysłu.
Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02