Kroenert na targach ICE Europe 2019 w Monachium

Kroenert na targach ICE Europe…

Podczas targów ICE 2019 firma Kroenert przedstawi swoje najnowsze rozwiązania do powlekania, nowoczesne technologie suszenia i prowadzenia wstęgi. Rozszerzając swoją ofertę produktów Kroenert wprowadził jednostkę nanoszącą powłoki do jednoczesnego silikonowania obu stron wstęgi materiału za pomocą bezrozpuszczalnikowych silikonów. Dzięki tej technologii materiały powlekające takie jak folie, taśmy, papier czy włókniny mogą być przetwarzane z rolki na rolkę.

Ta jednostka powlekająca może być zastosowana w nowych liniach lub jako modernizacja w istniejących urządzeniach. Zmiana ta gwarantuje specjalną korzyść w liniach z suszeniem flotacyjnym ponieważ odbywa się tam bezdotykowy transport wstęgi materiału. Rozwiązanie takie zmniejsza koszty sprzętu i obsługi. Proces dwustronnego silikonowania jest szczególnie odpowiedni dla wstęg papieru używanego do taśm samoprzylepnych czy materiałów graficznych.

Jednoczesne powlekanie przedniej i tylnej strony wstęgi papieru uniemożliwia wysychanie papieru, a maszyna do powlekania jest znacznie krótsza i zajmuje mniej miejsca. Co więcej, system wymaga mniejszej liczby operatorów, pozwalając jednej osobie nadzorować dwie powłoki jednocześnie. Ponieważ potrzebna jest tylko jedna suszarka, proces jest wydajniejszy i zużywa mniej energii. Jednostka silikonująca może być również wykorzystywana do jednostronnego powlekania i elastycznie działać z innymi podłożami i silikonami w dowolnym czasie.

Podczas monachijskich targów na stoisku firmy Kroenert (Hala A6, stoisko 210) będzie można obejrzeć wymienną część stacji powlekania w wyposażeniu Kisscoat i MPG600.

Polscy goście planujący odwiedzić stoisko na targach lub zapoznać się z ofertą firmy Kroenert skontaktować się mogą z polskim przedstawicielstwem, firmą KF Technologie. W celu umówienia spotkania należy skontaktować się pod adresem e-mail: a.folczak@kftechnologie.com.pl

Firma Kroenert od 1903 roku rozwija, projektuje i produkuje niestandardowe rozwiązania pod klucz w dziedzinie technologii powlekania materiałów takich jak: papier, folia i folia aluminiowa. Poza kompletnymi liniami firma dostarcza kompleksową gamę stacji nawijania i odwijania z wykorzystaniem ponad 60 modułowych systemów powlekania i zaawansowaną technologią suszenia, nawilżania i systemów laminowania. Produkty wytwarzane na maszynach Kroenert są wykorzystywane w branży opakowań giętkich, do zastosowań technicznych, energii odnawialnej, a także ochrony środowiska. Siedziba firmy Kroenert zlokalizowana jest w Hamburgu, gdzie znajdują się również jej ośrodki badawczo-rozwojowe.

Żródło: KroenertCzytaj więcej:
Targi 1176

Termoformierki, linie pakujące, blister kartonowy,blister
 

Termoformierki, linie pakujące, blister kartonowy,blister RPET, zadruk opakowań, folie i płyty ABS, HIPS,ABS/PMMA, APET, RPET, PS i PP, linie do ekstruzji folii PET

Polska

Reportaże

Forum