Krones laureatem German Design Awards 2023

Krones laureatem German Design…

Krones po raz kolejny zachwyca wyjątkowym design’em  i jednocześnie dwoma innowacyjnymi produktami: wydmuchiwarka Contiform i mobilny system robotów "Mobile Production Robotics" zostały nagrodzone nagrodą German Design Award w kategorii Excellent Product Design Industry. Jest on zaliczany do najbardziej renomowanych konkursów projektowych na całym świecie i cieszy się  uznaniem również  poza kręgami zawodowymi. Ten, kto zwycięży w najwyższej klasie konkurencji, należy do najlepszych.

Zdobywca nagrody: Contiformnowa generacja i Mobile Production Robotics

Czasami są to tylko małe zmiany lub pomysły, które mają duże znaczenie. Wydmuchiwarka Krones Contiform do produkcji butelek PET  pracuje już w wersji czwartej generacji. Opracowując ten model firma Krones skupiła się na dwóch tematach, które są obecnie bardzo ważne dla świata przemysłu: zrównoważony rozwój i cyfryzacja. Inteligentne funkcje, takie jak Contiloop AI, Air Wizard Triple i Skip-and-Run, oznaczają, że maszyna emituje o 16 procent mniej CO2. W połączeniu z systemem obsługi zorientowanym na operatora usterki można wykryć zarówno na panelu sterowania, jak i na urządzeniach mobilnych.

Zdobywca drugiej nagrody, zrobotyzowany mobilny system, wspiera dostawy materiałów do instalacji napełniania i pakowania. W pierwszym zastosowaniu rolki folii są dodawane do maszyn pakujących w sposób w pełni zautomatyzowany. Ta automatyzacja wcześniejszych ręcznych czynności zmniejsza koszty operatora i sprawia, że produkcja jest bardziej elastyczna. Dzięki zintegrowanej i schludnej konstrukcji robot dokładnie spełnia standardy przemysłu spożywczego.

Najwyższej klasy międzynarodowe jury German Design Award było entuzjastycznie nastawione do obu rozwiązań, a po tym, jak Krones w przeszłości regularnie zdobywał kilka nagród za wzornictwo. Historia sukcesu jest kontynuowana. Krones po raz kolejny udowadnia, że wyjątkowe rozwiązania i zrównoważoną technologię można optymalnie połączyć z wzornictwem najwyższej klasy.

rff-gda23-1053-2
brak
 

Maszyny do rozdmuchu z rozciąganiem

Germany
brak
 

Producent maszyn i kompletnych linii technologicznych do produkcji i rozlewu w butelki PET, butelki szklane, puszki, oraz instalacji recyklingu butelki PET

Polska