LANXESS zwiększy produkcję pigmentów z tlenku żelaza

LANXESS zwiększy produkcję… Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, zwiększa zdolności wytwórcze globalnej sieci produkcyjnej, aby zagwarantować klientom większe bezpieczeństwo dostaw w długoterminowej perspektywie. W Krefeld-Uerdingen, gdzie znajduje się największy na świecie zakład wytwarzający syntetyczne pigmenty z tlenku żelaza, stopniowo zwiększane będą zdolności produkcyjne w zakresie pigmentów czerwonych i czarnych. Obecnie wynoszą 280 tys. ton rocznie, a do 2019 roku zostaną zwiększone o ok. 23 tys. ton. Dzięki modernizacji brazylijskiego zakładu zlokalizowanego w Porto Feliz koncern LANXESS zwiększy ponadto o kolejne 2 tys. ton rocznie swoje zdolności wytwórcze w zakresie pigmentów żółtych. Niedawno koncern LANXESS rozszerzył swoją sieć produkcyjną poprzez rozpoczęcie produkcji w chińskim mieście Ningbo. Znajdujący się tam zakład produkcji syntetycznej, który został uruchomiony w pierwszym kwartale 2016 roku, zaplanowano w taki sposób, aby zapewniał roczne zdolności produkcyjne sięgające 25 tys. ton pigmentu czerwonego. Dzięki tym działaniom do 2019 roku koncern LANXESS zwiększy zdolności swojej globalnej sieci produkcyjnej z 375 tys. ton do 400 tys. ton pigmentów z tlenku żelaza.

- Celem tych inwestycji jest wspieranie rozwoju naszych klientów – powiedział Jörg Hellwig, szef jednostki Inorganic Pigments (IPG) koncernu LANXESS. Jako światowy lider w produkcji pigmentów z tlenku żelaza i główny dostawca pigmentów z tlenku chromu, LANXESS na bieżąco monitoruje rozwój światowego rynku pigmentów. Koncern przewiduje, że światowe zapotrzebowanie na pigmenty z tlenku żelaza będzie rosło o średnio 3% rocznie, począwszy od 2018 roku. Popyt na pigmenty z tlenku żelaza znacznie wzrośnie ze względu na intensywny rozwój krajów takich jak Indie oraz utrzymujące się ożywienie w sektorze budownictwa w Ameryce Północnej i niektórych częściach Europy. Chiny również wniosą swój wkład w stymulowanie tego rozwoju, a wskaźniki wzrostu dla tego kraju pozostaną na wysokim poziomie.

Sektor farbiarski i lakierniczy to drugi pod względem wielkości obszar wykorzystania syntetycznych pigmentów z tlenku żelaza, który odpowiada za 25% ich światowego zużycia. Co więcej, udział ten stale rośnie. – Oczekujemy, że do 2025 roku wzrost zapotrzebowania na tlenek żelaza na świecie będzie wynosił średnio 4% rocznie. Jesteśmy też zdania, że rósł będzie popyt na wysokiej jakości pigmenty spełniające jednolite globalne normy – dodał Jörg Hellwig.

Aby zagwarantować swoim klientom niezawodne dostawy czerwonych pigmentów z tlenku żelaza, koncern LANXESS zainwestował niedawno w nowy zakład produkcyjny zlokalizowany w chińskim mieście Ningbo. Zakład wykorzystuje "proces Ningbo", opierający się na opatentowanej technologii. Technologia ta, która po raz pierwszy umożliwia przyjazną dla środowiska produkcję pigmentów czerwonych o żółtawym odcieniu i spełnia bardzo wysokie chińskie normy środowiskowe, przeszła przez bardzo intensywną fazę rozwoju. – Ze względu na nasze wysokie oczekiwania jakościowe i zgodnie z naszymi własnymi wysokimi wymogami w dziedzinie zrównoważonej produkcji od 2016 roku prowadziliśmy bardzo intensywne próby. Faza testowania w znacznym stopniu jest już ukończona – powiedział Jörg Hellwig.
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A