Labtech na targach K 2013

Wylew folii/arkuszy 3-warstwowy, 2 wytłaczarki

Ta linia wylewania koekstruzyjnego będzie pracowała podczas całych targów. Stos walców chłodzących - wszystkie o średnicy 145 mm i szerokości 400 mm - można ustawiać pionowo lub poziomo. Dwie 25 mm wytłaczarki o L/D = 30:1 z odgazowaniem, podłączone do 5-warstwowo bloku rozdzielania warstw będą produkować folie w układzie A+B+A z głowicy o szerokości 250 mm.

Przed zwijarką ustawiono noże do odcinania ścinek bocznych, które zwijane są na kasety zwijania, a do zwijania folii zastosowano rozszerzalne pneumatycznie wałki łatwo wymieniane. Wytłaczarki wyposażono w skomputeryzowany, dotykowy panel sterowania, na którym ustawia się i śledzi wszystkie parametry wytłaczarek, a które łatwo mogą być przesłane do zewnętrznego PC.

Wylew folii/arkuszy 3-warstwowy, 2 wytłaczarkiNajmniejsza na świecie Ultra Mikro linia rozdmuchu i wylewania folii

W skład linii wchodzi nowa Ultra Mikro wytłaczarka 1-ślimakowa, która zasilana może być już normalnej wielkości granulkami. Zaprezentowana będzie na wspólnej platformie wersja "kombi" linii rozdmuchu folii i linii wylewania folii, w której wykorzystana będzie tylko jedna wytłaczarka na granulki normalnej wielkości, łatwo obracana z jednej linii do drugiej linii. Prezentowana wytłaczarka posiada głowicę wylewania o szerokości 50 mm, a stożkowy ślimak zaczyna się od 18 mm i kończy na 8 mm średnicy. Moc silnika DC wytłaczarki wynosi zaledwie 400 W.

Te niewielkich rozmiarów maszyny są dokładnymi replikami większych linii Labtech i mogą produkować wysokiej jakości folie, zwłaszcza w zastosowaniach, gdzie są małe ilości tworzywa do wytłaczania. Nadają się zwłaszcza do użytku w instytutach naukowych, gdyż całkowicie odzwierciedlają większe linie i zajmują mało miejsca. Podobnie jak w przypadku większych linii regulowane są tutaj: szczelina głowicy, dmuchawa, wysokość wieży, kosz kalibracyjny, odciąg, zwijarka.

Najmniejsza na świecie Ultra Mikro linia rozdmuchu i wylewania folii


Warto dodać, iż zamiast układu "kombi" z jedną wytłaczarką, każdą linię można wyposażyć w odrębną wytłaczarkę.

Czytaj więcej:
Targi 1283
Maszyny 603

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50