Labtech na targach K 2013

26-mm dwuślimakowa wytłaczarka z L/D=52:1, z 1 dozownikiem głównym, 2 dozownikami bocznymi i granulatorem cięcia bocznego

Wszystkie dozowniki są grawimetryczne. Wytłaczarka jest skomputeryzowana i zaopatrzona w panel dotykowy. Ta nowa wersja naszej standardowej wytłaczarki ma nową przekładnię z pompami obiegu oleju, jak I schładzalnik oleju. Napęd standardowy 15 kW z max. 800 obr/min. W ofercie firmy znajduje się również wersja MaxiCompounder z napędem 22 kW i maksymalnymi obrotami ślimaków 1200/min. Dwa boczne dozowniki grawimetryczne zamocowano na odchylanym ramieniu, który umożliwia łatwe odsunięcie dozownika i zaślepienie otworu cylindra, gdy nie jest w użyciu.

Tak jak wszystkie dwuślimakowe wytłaczarki Labtech, wersja 26 mm prezentowana na targach wyposażona jest w dzielony w poziomie cylinder o modułowej budowie z wymiennymi wkładkami, ze specjalnie zaprojektowanym systemem uniemożliwiającym wycieki tworzywa. Taka wersja cylindra umożliwia otwarcie dwóch połówek cylindra w celu inspekcji ślimaków z nietkniętym/stopionym tworzywem i wizualną ocenę, jak homogenizuje się tworzywo wzdłuż ślimaków.

Każdy moduł cylindra ma długość 4D i posiada nabój grzewczy oraz kanały chłodzenia i są one połączone ze sobą śrubami. Moduły zostały wykonane w ten sposób, żeby miały małą poduszeczkę powietrza po skręceniu, podczas gdy wkładki cylindra/modułów są całkowicie ze sobą skręcone. Taki system pozwala na większą różnicę temperatury między każdym modułem cylindra, a więc daje większą elastyczność w przetwarzaniu trudnych polimerów.

26-mm dwuślimakowa wytłaczarka z L/D=52:1


Na końcu linii granulacji znajduje się unikalny granulator "cięcia bocznego", który może pociąć wszystko, co potną nożyczki - od bardzo miękkich polimerów do bardzo twardych konstrukcyjnych plastików. Na targach linia będzie pracowała na miękkim SBS celem demonstracji możliwości tego granulatora.

16 mm dwuślimakowa wytłaczarka o L/D=40:1 z nowym, wymuszonym chłodzeniem cylindra powietrzem

Najnowsza wersja chłodzonej powietrzem wytłaczarki 16 mm umożliwia bardzo dokładne kontrolowanie zarówno grzania, jak i chłodzenia każdej strefy cylindra. Na wytłaczarce zostanie pokazany nowy dozownik boczny, który będzie zasilany wibracyjnym zasobnikiem dozującym materiał.

16 mm dwuślimakowa wytłaczarka o L/D=40:1Czytaj więcej:
Targi 1283
Maszyny 603

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50