Łączniki i zaślepki profili do budowania konstrukcji

Łączniki i zaślepki profili…
Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę łączników i zaślepek do profili o nową grupę noszącą oznaczenia STC, RTE, STE, NDA, NDE, NDL i NDQ. Nowe produkty wykonane są z technopolimeru i mają przekrój kwadratowy lub okrągły. Łączniki ułatwiają szybki montaż dowolnych konstrukcji opartych na profilach.

Grupa łączników i zaślepek z serii STC obejmuje sześć różnych funkcjonalnie elementów:
1) Łącznik kwadratowy STC zbudowany jest z dwóch elementów wykonanych z poliamidu. Opcjonalnie może być wzmocniony wkładką ze stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej. Wśród możliwych wariantów mamy do dyspozycji łączniki STC od jednoosiowego dwukierunkowego do trzyosiowego sześciokierunkowego. Przeznaczony jest głównie do budowy prostych zabudów urządzeń, jak również osłon całych maszyn. Zaletą łączników STC jest prosty montaż, polegający na wciśnięciu elementu w profil bez konieczności użycia dodatkowych śrub, czy narzędzi.

2) Regulowany łącznik STC-A zbudowany jest z dwóch elementów wykonanych z poliamidu połączonych w sposób przegubowy. System STC-A zapewnia płynną regulację kąta pomiędzy ramionami łącznika od 0 do 195 st. - zależnie od wersji. Sposób montażu konstrukcji jest identyczny jak w przypadku łącznika STC. Elastyczność kształtowania łącznika STC-A sprawia, że jest on idealnym elementem do zabudowy np. central wentylacyjnych, często pracujących na poddaszach budynków, gdzie kształt można dopasować do dowolnej przestrzeni.
 
3) Łączniki rozprężne RTE i STE wykonane są z technopolimeru na bazie poliamidu. Model RTE jest łącznikiem do profili okrągłych zaś model STE do kwadratowych. Brak kołnierza w budowie obu elementów pozwala na łączenie profili z dowolnymi konstrukcjami, przy czym sam łącznik nie jest widoczny. Montaż realizowany jest za pomocą nakrętek lub śrub umieszczanych w wewnętrznych gniazdach elementów RTE i STE. W momencie skręcania stożkowy kształt gniazda wywołuje rozprężanie się łącznika i nacisk na wewnętrzne ściany profilu, co zapewnia dużą wytrzymałość połączenia na rozciąganie.

Łączniki i zaślepki profili do budowania konstrukcji

 
4) Wkładki do profili ze stopą o regulowanej wysokości serii NDA. Wykonane są z technopolimeru na bazie poliamidu i dostępne dla profili okrągłych NDA.T oraz dla profili kwadratowych NDA.S. Zależnie od rozmiaru mogą przenosić obciążenia do 2500N. Sposób regulacja realizowany jest poprzez wkręcanie/wykręcanie poliamidowej stopy.

5) Dzielone zaślepki NDL.T do profili okrągłych oraz NDQ.T do kwadratowych, wykonane z technopolimeru. Kształt wewnętrznego gniazda zaślepek jest przystosowany do montażu nakrętek sześciokątnych DIN 934. Umożliwiają one na przykład montaż stóp, służąc jak elementy podstawy prostych konstrukcji np. systemy magazynowe. Maksymalne obciążenie statyczne wkładek NDL.T/ NDQ.T wynosi 3000N.
 
6) Zaślepki rozprężne do profili okrągłych i kwadratowych NDE.T i NDE.Q to produkt służący do trwałego montażu różnych elementów. Wykonany jest z technopolimeru bazującego na poliamidzie, co zapewnia wysoką trwałość i dużą wytrzymałość mechaniczną (do 3000N). System wewnętrznych stożkowych gniazd zaślepek NDE.T/NDE.Q działa identycznie jak w przypadku łączników RTE/STE, wywołując rozprężanie się elementu wewnątrz profilu. Zaślepki sprawdzają się idealnie jako element montażowy np. stóp w maszynach i urządzeniach. Połączenie gwarantuje dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na drgania poprzez brak luzu.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska