Łańcuchy Tsubaki w branży opakowań

Łańcuchy Tsubaki w branży…
Innowacyjność technologiczna jest obecnie postrzegana w branży opakowaniowej jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę efektywności - a więc także zwiększanie wydajności. Firma Tsubaki oferuje szerokie spektrum łańcuchów o nowatorskiej konstrukcji i wykonaniu gwarantującym niezawodność pracy napędów i przenośników. Z ofertą spółki będzie się można zapoznać na tegorocznych targach Taropak, które odbędą się w dn. 29.09-2.10 w Poznaniu.

Łańcuch kompozytowy
Łańcuch PC jest produkowany z tworzywa konstrukcyjnego i wykonanych ze stali nierdzewnej sworzni oraz zewnętrznych płytek ogniwowych zwiększających wytrzymałość. Jest to łańcuch tulejkowy, więc łatwo z niego usuwać zanieczyszczenia z przenoszonego produktu. Jest poza tym, cichy w użytkowaniu i nie wymaga smarowania. Jego konstrukcja umożliwia monitorowanie i mierzenie stopnia zużycia, zapobiegając nieoczekiwanym, a nawet katastrofalnym w skutkach awariom, które mogą występować w przypadku produktów OEM w całości wykonanych z tworzyw.

Bezobsługowy łańcuch Lambda
Dzięki bezobsługowości, impregnacji olejem i spiekaniu tulejek łańcuchy te nie wymagają zewnętrznego smarowania i znakomicie wydłużają żywotność osprzętu i przenośników, a jednocześnie nie zanieczyszczają produktu i nie zabrudzają opakowań. Można je w ramach modernizacji - bez żadnych przeróbek - instalować na liniach w standardzie ANSI, BS i DIN, by nie wymagały żadnego zewnętrznego smarowania.

Tsubaki


Łańcuch do transportu folii typu gripper
Łańcuchy typu gripper służą do pobierania i podawania folii na liniach pakowania wykorzystujących maszyny do formowania termicznego. Zastosowany jest w nim zaawansowany mechanizm sprężynowy o zwiększonej wytrzymałości zmęczeniowej oraz odchylany bocznie chwytak zapewniający większe otwarcie i poprawiający podawanie folii. Jednym z najnowszych produktów firmy Tsubaki jest łańcuch do transportu folii z serii NP ze środkiem smarnym dopuszczalnym w przemyśle spożywczym.

Tsubaki


Usługa parowania match & tag
Firma Tsubaki oferuje usługę parowania łańcuchów match & tag gwarantującą maksymalną różnicę długości łańcuchów nieprzekraczającą 0,5 mm - niezależnie od całkowitej długości łańcucha. Ten nadzwyczajny poziom dokładności jest możliwy dzięki wykorzystywaniu zaawansowanego sprzętu do pomiaru długości łańcucha, który może być stosowany przy parowaniu bardzo różnorodnych łańcuchów, w tym łańcuchów BS o pojedynczej podziałce, ANSI o pojedynczej podziałce i ANSI o podwójnej podziałce.

Tsubaki


Modernizacje
Firma Tsubaki może w ramach modernizacji doposażać w swoje łańcuchy prawie każdą istniejącą linię - niemal natychmiast zapewniając redukcję kosztów. Oznacza to nie tylko wysokiej jakość części zamienne, lecz także prawidłową pracę osprzętu i poprawę parametrów smarowania i zużywania się, co prowadzi do znacznego ograniczenia całkowitych kosztów eksploatacji.

Tsubaki


W skład Grupy Tsubaki wchodzi 46 zakładów produkcyjnych i 63 spółki na całym świecie. Głównymi produktami są łańcuchy napędowe, łańcuchy z zabierakami i duże łańcuchy przenośnikowe. Uzupełnieniem oferty są takie produkty, jak przekładnie, napędy, prowadnice szynowe, sprzęgła jednokierunkowe, koła łańcuchowe i sprzęgła wałów.

Firma Tsubakimoto Europe B.V. obsługuje rynki Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Jej siedziba mieści się w Dordrechcie (Holandia).