Lanxess coraz bliżej nabycia producenta dodatków chemicznych

Lanxess coraz bliżej nabycia…
Koncern Lanxess jest coraz bliżej realizacji planowanego nabycia amerykańskiej spółki chemicznej Chemtura. Udziałowcy tej ostatniej spółki zaakceptowali fuzję podczas nadzwyczajnego zgromadzenia, które odbyło się w Filadelfii (USA). Za fuzją opowiedziało się 99,88 proc. głosów, które odpowiadają 81,77 proc. pozostających w obrocie akcji zwykłych spółki Chemtura. Zgodnie z warunkami porozumienia w sprawie fuzji udziałowcy Chemtura w momencie finalizacji transakcji otrzymają w gotówce 33,50 dol. za każdą akcję pozostającą w obrocie.

- Cieszymy się, że udziałowcy spółki Chemtura popierają planowane nabycie - powiedział Matthias Zachert, prezes zarządu Lanxess AG. - Udzielona przez nich zgoda przybliża nas do celu, którym jest osiągnięcie przez Lanxess pozycji jednego z najważniejszych graczy w sektorze domieszek chemicznych.

Pod koniec grudnia 2016 roku nabycie zostało już zatwierdzone przez amerykańskie organy antymonopolowe. Lanxess oczekuje, że finalizacja transakcji nastąpi w połowie 2017 roku po uzyskaniu wszystkich zezwoleń od organów regulacyjnych.

Domieszki smarne i domieszki ograniczające rozprzestrzenianie się ognia stanowią najważniejsze filary działalności Chemtura i doskonale uzupełnią aktualny asortyment Lanxess. Po finalizacji transakcji obie spółki zostaną zintegrowane z Rhein Chemie Additives, jednostką organizacyjną Lanxess, i wspólnie utworzą nowy segment działalności. Obecnie Rhein Chemie Additives dostarcza szeroki asortyment specjalnych domieszek i produktów usługowych w zakresie produkcji tworzyw sztucznych, gumy, smarów i powłok. Spółka zatrudnia około 1600 osób w ponad 20 zakładach rozsianych na całym świecie.

Obok domieszek asortyment Chemtura obejmuje również uretany i substancje metaloorganiczne, które również zostaną włączone do portfolio Lanxess. Chemtura zatrudnia około 2500 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w 20 zakładach rozsianych w 11 krajach.


brak
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08