Lanxess i BP łączą siły przy produkcji tworzyw sztucznych

Lanxess i BP łączą siły przy…

Koncern Lanxess, działający w branży chemii specjalistycznej oraz koncern energetyczny BP nawiązują strategiczne partnerstwo w celu wykorzystania surowców pochodzących ze źródeł funkcjonujących wedle zasad zrównoważonego rozwoju w produkcji zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych.

Począwszy od czwartego kwartału 2021 roku bp będzie dostarczać cykloheksan do zakładu produkcyjnego Lanxess w Antwerpii (Belgia). Zrównoważone pochodzenie surowców certyfikowane jest zgodnie z regulacjami ISCC Plus (International Sustainability and Carbon Certification). Poprzez to partnerstwo obie organizacje, związane już wieloletnimi relacjami biznesowymi, chcą dokonać znacznego postępu w opartej na zasadach zrównoważonego rozwoju produkcji tworzyw sztucznych.

- Przemysł chemiczny odgrywa ważną rolę w rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i efektywnym zrównoważonym zarządzaniu. Aby sprostać globalnym wyzwaniom związanym ze zmianami klimatu, w służbie naszym klientom stawiamy na kreatywne podejście do rozwiązań i współpracę. Z radością współdziałamy z Lanxess jako silnym partnerem z szerokim portfolio w zakresie surowców pozyskiwanych ze źródeł odnawialnych - podkreśla Wolfgang Stückle, wiceprezes BP ds. rafinacji i rozwiązań specjalnych na Europę i Afrykę. Do produkcji "zielonego" cykloheksanu bp wykorzystuje surowce pochodzenia biologicznego i biocyrkularne, np. olej rzepakowy i biomasę.

- Wysokowydajne tworzywa sztuczne to rozwiązanie odpowiednie dla wielu produktów opartych na fundamencie zrównoważonego rozwoju, na przykład stosowanych w elektromobilności. W dzisiejszych czasach również i te cenne materiały koniecznie trzeba produkować w sposób zrównoważony - dodaje Marcel Beermann, dyrektor ds. globalnych zakupów i logistyki w Lanxess. - W tym kontekście newralgiczne znaczenie ma wykorzystanie surowców biologicznych wraz z nowoczesnymi metodami recyklingu. Bardzo się cieszymy, że koncern bp staje się naszym strategicznym partnerem.

Lanxess jest prekursorem w wykorzystaniu cykloheksanu do produkcji poliamidu 6, wysokowydajnego tworzywa sztucznego, które potrzebne jest głównie w przemyśle motoryzacyjnym, jak również w przemyśle elektrycznym i produkcji towarów konsumpcyjnych.

brak
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska