Lanxess przejmuje spółkę Intace specjalizującą się w biocydach

Lanxess przejmuje spółkę Intace…

Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, rozszerza swoją pozycję jednego z czołowych światowych producentów biocydów i środków przeciwdrobnoustrojowych poprzez przejęcie francuskiej spółki Intace SAS. Paryskie przedsiębiorstwo produkuje specjalistyczne fungicydy na potrzeby producentów opakowań.

Lanxess i sprzedający podpisali stosowną umowę 14 stycznia 2021 roku. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu. Lanxess przewiduje, że transakcja zostanie przeprowadzona w pierwszym kwartale 2021.

- Aktywnie uczestniczymy w konsolidacji rynku w sektorze ochrony konsumentów - podkreśla Nicolas Gallacier, szef działu Marketingu Przemysłowych Środków Konserwujących i Powłok w jednostce biznesowej Material Protection Products koncernu Lanxess. - Poprzez przejęcie Intace wzmacniamy naszą platformę technologiczną w zakresie biocydów przeznaczonych do opakowań i etykiet w branży dóbr konsumpcyjnych. Podążamy również za trendem: w segmencie opakowań tworzywa sztuczne są coraz częściej zastępowane przez papier.

W 2020 roku spółka Intace wygenerowała sprzedaż w wysokości kilku milionów euro. Jej produkty znajdują zastosowanie w szczególności w produkcji papieru, kartonu, opakowań mydlanych, etykiet i banknotów. - W krótkim czasie mamy nadzieję dokonać integracji nowego portfolio produktów - dodaje Oliver Kretschik, wiceprezes linii biznesowej biocydów w jednostce biznesowej Material Protection Products koncernu Lanxess. - Rozbudowana sieć klientów Intace może wkrótce skorzystać z globalnego zasięgu i doświadczenia Lanxess w dziedzinie regulacji prawnych.

Działalność Lanxess w zakresie ochrony materiałów

Jednostka biznesowa Material Protection Products koncernu Lanxess zatrudnia około 660 pracowników. Posiada zakłady produkcyjne w Krefeld-Uerdingen i Dormagen (Niemcy), Sudbury (Wielka Brytania), Pittsburghu i Memphis (USA), Jarinu (Brazylia), Jhagadii (Indie), Changzhou (Chiny) i Singapurze.

Jej produkty są wykorzystywane do wielu różnych zastosowań na całym świecie. Dzięki szerokiej gamie aktywnych składników antybakteryjnych i środków konserwujących Material Protection Products dostarcza rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta w różnych gałęziach przemysłu, takich jak farby i powłoki czy dezynfekcja i ochrona drewna, jak również w sektorze budowlanym i w branży napojów. Jednostka Material Protection Products zapewnia również wszechstronny serwis techniczny i wsparcie regulacyjne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową w zakresie konkretnych projektów.


Czytaj więcej:

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska