Lanxess przekazuje milion litrów roztworu do dezynfekcji

Lanxess przekazuje milion…

Producent specjalistycznych środków chemicznych, koncern Lanxess, przekazuje szpitalom, władzom państwowym i instytucjom publicznym z 13 krajów na całym świecie dziesięć ton preparatu do dezynfekcji Rely+On Virkon o wysokiej skuteczności. Środek do dezynfekcji ma postać proszku rozcieńczanego wodą na miejscu i umożliwia uzyskanie miliona litrów roztworu dezynfekującego. Może być stosowany do dezynfekcji twardych powierzchni i urządzeń, np. w szpitalach.

- Chcemy pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie. Za pomocą naszego preparatu do dezynfekcji Rely+On Virkon możemy skutecznie się do tego przyczynić - podkreśla Anno Borkowsky, członek zarządu Lanxess. - Wiele osób, na przykład personel szpitala, ryzykuje obecnie własne zdrowie, aby ratować życie innych. Poprzez naszą darowiznę chcemy ich również chronić.

Darowizna dla Polski trafi do szpitali w Warszawie, Wrocławiu i Zgierzu

Produkt przekazywany jest instytucjom w 13 krajach. W Europie trafi do Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polski, w Azji do Indii, Tajlandii, Malezji i Singapuru. Na kontynencie amerykańskim darowizna jest przekazywana odbiorcom w USA, Brazylii i Meksyku. - Dokonując wyboru krajów, braliśmy pod uwagę wielkość zapotrzebowania. Istotna była też wcześniejsza rejestracja naszego produktu - wyjaśnia Anno Borkowsky.

W Polsce darowizna trafi do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wew­nętrz­nych i Administracji w Warszawie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wroc­ławiu oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu.

W lutym Lanxess przekazał tonę preparatu Rely+On Virkon szpitalom w Wuhan.

rely-on-virkon-02

Rely+On Virkon szybko inaktywuje koronawirusa

Niezależne badania wykazały, że Rely+On Virkon inaktywuje blisko spokrewniony substy­tut rozprzestrzeniającego się obecnie szczepu koronawirusa. Na podstawie tych testów stwierdzono, że Rely+On Virkon wykazuje również skuteczność przeciwko SARS-CoV-2.

Rozcieńczonym preparatem Rely+On Virkon można spryskiwać zarówno twarde po­wierzch­nie, jak i urzą­­dzenia, zmniejszając ryzyko zakażenia przez kontakt z powierzch­nią blatów, klamek drzwi, stołów lub krzeseł podczas zabiegów dezynfekcyjnych w szpi­ta­lach, ale także w terminalach komunikacji miejskiej, na lotniskach, w centrach handlo­wych itp.

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska