Lanxess rozpocznie produkcję tworzyw w Indiach

Lanxess rozpocznie produkcję… Koncern Lanxess rozpocznie w Indiach produkcję tworzyw sztucznych. Nowa instalacja obliczona jest na 20 tys. ton rocznie. Wartość inwestycji to 10 mln euro. Produkcja ruszy w 2012 r.

Lanxess, bedący producentem specjalistycznych substancji chemicznych, potwierdził właśnie swoje plany dotyczące rozbudowy nowego zakładu produkcyjnego w Indiach. Grupa zamierza wybudować w Jhagadii w indyjskim stanie Gujarat zakład produkcji tworzyw konstrukcyjnych Durethan i Pocan o początkowej mocy przerobowej ponad 20 ton rocznie.

Budowa nowych obiektów produkcyjnych rozpocznie się jesienią tego roku, zaś na początku 2012 r. zakłady rozpoczną pracę przy zatrudnieniu wynoszącym 60 osób. - Dzięki tej inwestycji umocnimy naszą pozycję jako najlepszego dostawcy w sektorze zaawansowanych technologii tworzyw sztucznych w regionie Azji i Pacyfiku. Jako jeden z najszybciej rozwijających się rynków zaawansowanych technologii tworzyw sztucznych Indie oferują idealne warunki dla tego przedsięwzięcia – powiedział Hubert Fink, dyrektor jednostki biznesowej Semi Cristalline Products firmy Lanxess.

Lanxess, Indie


Wraz z zakładem produkcyjnym istniejącym już w chińskim mieście Wuxi, nowe zakłady będą zaopatrywały w Durethan i Pocan cały region Azji i Pacyfiku. Lanxess ogłosił też niedawno, że zwiększy możliwości produkcyjne nowoczesnych tworzyw sztucznych w zakładzie Wuxi. Rozbudowa zostanie ukończona w połowie 2011 roku, a wydajność zakładu w Wuxi zostanie zwiększona do 60 tys. ton rocznie.

Zakład w Jhagadii ma szczególne zalety geograficzne dla jednostki Semi-Crystalline Products. Jhagadia znajduje się niedaleko Thane w pobliżu Mumbaiu – głównego ośrodka przemysłu samochodowego w Indiach – i już jest siedzibą wielu zakładów prowadzonych przez jednostki biznesowe klientów firmy Lanxess. Znakomite połączenia z portami międzynarodowymi zapewniają niezawodne dostawy surowców do zakładów produkcyjnych i szybkie transport towarów do klientów spoza Indii. Stan Gujarat jest również jednym z wiodących regionów, jeżeli chodzi o przemysł chemiczny w Indiach, co oznacza, iż na regionalnym rynku pracy dostępnych jest wielu wysoko wykwalifikowanych inżynierów i techników.

Do tej pory Lanxess zainwestował w Jhagadii ok. 50 mln euro. Kolejny obiekt do produkcji żywic jonowymiennych ma rozpocząć prace pod koniec tego roku.

Czytaj więcej:
brak
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska