Lanxess sprzedaje oddział produkcji środków chemicznych opartych na chromie

Lanxess sprzedaje oddział…

Koncern Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, sprzedaje swój oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie firmie Brother Enterprises, chińskiemu producentowi środków chemicznych stosowanych w przemyśle skórzanym. 12 sierpnia 2019 r., firmy podpisały stosowną umowę. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez odpowiednie organy ochrony konkurencji. Lanxess przewiduje zakończenie planowanej transakcji do końca 2019 r.    – W ostatnich latach z powodzeniem zreorganizowaliśmy nasz oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie, nie wpisuje się on już jednak w naszą strategię przewidującą koncentrację na specjalistycznych środkach chemicznych. Jesteśmy zatem przekonani, że jego przyszły wzrost i dalszy rozwój może być lepiej realizowany pod kierownictwem Brother Enterprises – powiedział Matthias Zachert, Prezes Zarządu Lanxess AG.    Oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie należy do jednostki biznesowej Lanxess Leather i generuje roczną sprzedaż na poziomie ok. 100 mln euro. Środki te produkowane są w dwóch zakładach w RPA. W Newcastle Lanxess produkuje dichromian sodu, który jest tam częściowo przetwarzany na kwas chromowy. W swoim zakładzie w Merebank koncern produkuje z dichromianu sodu oparte na chromie sole do garbowania dla światowego przemysłu skórzanego. Zatrudniający ok. 220 pracowników zakład w Newcastle zostanie w ramach transakcji przejęty przez firmę Brother Enterprises. W zakładzie w Merebank Lanxess będzie nadal (prawdopodobnie do 2024 r.) produkować dla niej oparte na chromie sole do garbowania na podstawie zawartych kontraktów. 

Koncern Lanxess jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2018 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 7,2 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 15 400 pracowników w 33 różnych krajach i jest reprezentowany przez 60 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu Lanxess jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Koncern Lanxess należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i FTSE4Good. 

Autox jest koreańską spółką założoną w 1983 roku. Autox specjalizuje się w gumowych częściach zamiennych, szczególnie do sprzętu budowlanego. Podstawową działalnością firmy jest dostarczanie rozwiązań dla pojawiających się wyzwań i stosowanie ciągle ewoluujących technologii. Autox eksportuje obecnie swoje produkty do 63 krajów – liczba jego odbiorców sięga 259 firm. 

Źródło: Lanxess 


Czytaj więcej:
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A