Lanxess wybuduje nowy zakład produkcji tworzyw sztucznych

Lanxess wybuduje nowy zakład… Koncern Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, kontynuuje swoje inwestycje w globalną sieć produkcji wysokowydajnych tworzyw sztucznych i rozpoczyna budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w swoim obiekcie w Krefeld-Uerdingen. Wartość inwestycji sięgnie kilkudziesięciu milionów euro. Począwszy od drugiej połowy 2019 roku koncern Lanxess będzie produkował tam tworzywa konstrukcyjne Durethan i Pocan, które są wykorzystywane przede wszystkim przez przemysł motoryzacyjny oraz elektryczny i elektroniczny. Oprócz zakładu wybudowany zostanie magazyn i silos. Budowa rozpocznie się w czwartym kwartale 2018 roku, a inwestycja pozwoli na utworzenie około 20 nowych miejsc pracy w Krefeld-Uerdingen.

- Jednostka zajmująca się produkcją wysokowydajnych tworzyw sztucznych jest filarem naszej strategii wzrostu. Dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych umacniamy naszą pozycję jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań produktowych dla nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Jednocześnie jeszcze lepiej wykorzystujemy potencjał naszego zintegrowanego łańcucha wartości dla tych produktów – powiedział Hubert Fink, członek Zarządu koncernu Lanxess. - Ta inwestycja pokazuje również, że jesteśmy silnie związani z regionem Nadrenii Północnej-Westfalii jako miejscem prowadzenia przez nas działalności.

W Krefeld-Uerdingen koncern Lanxess już teraz prowadzi zakład polimeryzacji i mieszania wysokowydajnych tworzyw sztucznych, a zaledwie w marcu 2018 roku uruchomił tam nową linię produkcji specjalistycznych związków chemicznych. Dzięki nowej inwestycji koncern ponownie zwiększa znaczenie tej lokalizacji dla firmy.

- Krefeld-Uerdingen to nasza centralna platforma produkcji wysokowydajnych tworzyw sztucznych, zwłaszcza przeznaczonych na rynki europejskie. Ta rozbudowa pozwoli nam lepiej zaspokajać w przyszłości utrzymujące się wysokie zapotrzebowanie na te materiały w tym regionie - powiedział Michael Zobel, szef jednostki biznesowej High Performance Materials (HPM) koncernu Lanxess.

Nowy zakład w Krefeld-Uerdingen zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby koncern mógł rozszerzyć jego działalność w najbliższych latach, jeżeli będzie popyt na te produkty.

Ultralekkie rozwiązania na rzecz nowoczesnej mobilności

Wysokowydajne tworzywa sztuczne koncernu Lanxess pozwalają na tworzenie komponentów, które zastępują metalowe części pojazdów silnikowych, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia wagi, zużycia paliwa i emisji. Innowacyjne materiały wykorzystywane są na przykład do produkcji części silnika, drzwi, pedałów, interfejsów i elementów zabezpieczających kabinę kierowcy. W zależności od części ultralekka konstrukcja pozwala zmniejszyć wagę nawet o 50%.

Istnieje również wiele możliwych zastosowań tworzyw sztucznych koncernu Lanxess w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Niektóre z nich udało się już wdrożyć w produkcji masowej. Obejmuje to części układów ładowania, modułów nośnych i uchwytów na ogniwa do akumulatorów, a także czujniki i elementy obudowy do silników elektrycznych. Nowe materiały mają również ogromny potencjał, jeżeli chodzi o budowę infrastruktury dla samochodów elektrycznych: sprawdzą się w produkcji obudów, przełączników i zacisków do terminali stacji ładujących.
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A