Lanxess wybuduje nowy zakład produkcji tworzyw sztucznych

Ekspansja wysokowydajnych tworzyw sztucznych w pełnym rozkwicie

Jeżeli chodzi o wysokowydajne tworzywa sztuczne, koncern Lanxess charakteryzuje się wysokim poziomem integracji wstecznej w ramach łańcucha wartości. Firma produkuje we własnych zakładach produkcyjnych prekursory swoich tworzyw konstrukcyjnych takie jak włókna szklane do tworzyw z poliamidów (PA) i politereftalan butylenu (PBT) oraz kaprolaktam - monomer wykorzystywany do produkcji termoplastycznego polimeru poliamidu 6.W ostatnich latach koncern Lanxess stale rozszerzał swoje zdolności produkcyjne i dzięki temu może samodzielnie przetwarzać większość półproduktów, które wytwarza, w wysokowydajne tworzywa sztuczne w ramach swojej globalnej sieci produkcyjnej. Koncern wznosi obecnie również nowy zakład produkcji tworzyw sztucznych w chińskim mieście Changzhou. Uruchomienie produkcji ma odbyć się w drugim kwartale 2019 roku.

Globalna sieć produkcji

Jednostka biznesowa High Performance Materials posiada globalną sieć produkcji z zakładami zlokalizowanymi w następujących miejscowościach: Dormagen (badania i rozwój), Krefeld-Uerdingen (polimeryzacja PA 6, mieszanie), Hamm-Uentrop (polimeryzacja PBT, mieszanie), Brilon (produkcja materiału Tepex i rozwój produktów) w Niemczech; Antwerpia w Belgii (polimeryzacja PA 6); Wuxi w Chinach (mieszanie); Jhagadia w Indiach (mieszanie); Gastonia w Stanach Zjednoczonych (mieszanie); Porto Feliz w Brazylii (mieszanie).

Lanxess jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2017 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 9,7 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 19 200 pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Koncern LANXESS należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i FTSE4Good.

Źródło: Lanxess

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A