Lanxess zwiększa aktywność w Indiach

Lanxess zwiększa aktywność w Indiach
Koncern Lanxess zwiększa swoje moce produkcyjne w Indiach. Firma uruchomiła w tym miesiącu trzy nowe zakłady na subkontynencie indyjskim. Koszt inwestycji to 70 mln euro.

Jednostka Semi-Crystalline Products Lanxess rozpoczęła produkcję w nowym zakładzie zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych wykorzystywanych przez przemysł motoryzacyjny, w tym wiodących producentów samochodów takich jak Tata Motors, Volkswagen i Ford.
Z kolei jednostka Material Protection Products zainaugurowała produkcję środków biobójczych stosowanych w budownictwie.

Z kolei spółka zależna firmy Lanxess, Rhein Chemie, uruchomiła zakład produkujący środki antyadhezyjne i substancje pomocnicze stosowane w produkcji opon i wyrobów gumowych. Rhein Chemie będzie produkować w miejscowości Jhagadii wstępnie rozproszony środek sieciujący Rhenogran oraz przyjazną dla środowiska wersję środka antyadhezyjnego Rhenodiv. Środek sieciujący Rhenogran jest wykorzystywany w produkcji opon i innych wyrobów gumowych, zaś środek antyadhezyjny Rhenodiv jest stosowany w zapobieganiu przylegania wulkanizatów gumy do form, umożliwiając płynny przebieg automatycznych procesów. Łączne zdolności produkcyjne zakładu wynoszą 2,5 tys. ton rocznie.

Ośrodek produkcyjny w Jhagadii obejmuje też zakład produkcji żywic jonowymiennych używanych w oczyszczaniu wody oraz zakład produkcji substancji chemicznych stosowanych w przemyśle oponiarskim i przetwórstwa gumy. Oba zakłady rozpoczęły produkcję w 2010 r.

Przewiduje się, że indyjska gospodarka, napędzana przez silny popyt na produkty premium dla przemysłu motoryzacyjnego, oponiarskiego i budownictwa, odnotuje w tym roku 8 proc. wzrost.

Lanxess skorzysta na indyjskim rozwoju dzięki swoim flagowym markom zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych Durethan (poliamid) i Pocan (tereftalan butylenu), które stanowią lżejszą alternatywę względem metali. Ponadto umożliwiają producentom samochodów i dostawcom części osiągnięcie znacznych oszczędności poprzez obniżenie kosztów produkcji i łatwiejszy montaż.

Czytaj więcej: Ze świata 317 Inwestycje 718

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A