Lanxess zwiększa moce produkcyjne alkoholu benzylowego

Lanxess zwiększa moce produkcyjne…

Producent specjalistycznych środków chemicznych, koncern Lanxess, zwiększa swoje moce produkcyjne w zakresie przemysłowego alkoholu benzylowego przeznaczonego na rynek światowy o blisko 30 proc. Dwuetapowa rozbudowa zakładu w Krefeld-Uerdingen w Niemczech ma się zakończyć u schyłku 2019 roku. Na działania związane z przekształceniami przewidziano kilkanaście milionów euro. Jednostka biznesowa Advanced Industrial Intermediates (AII) planuje ponadto rozwój indyjskiego oddziału w Nagdzie. Kilka usprawnień procesów produkcyjnych doprowadziło już w ostatnich latach do zwiększenia zdolności produkcyjnych w zakresie alkoholu benzylowego w tym kraju.

- Dzięki naszym dwóm zakładom w Niemczech i Indiach oraz planowanej ekspansji jesteśmy w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu naszych klientów - mówi Michael Ertl, szef linii biznesowej Benzyl Products & Inorganic Acids w AII. - Jesteśmy dobrze przygotowani do obsługi zarówno grup działających na skalę globalną, jak i małych i średnich przedsiębiorstw na całym świecie - podkreśla.

Ważna substancja chemiczna do wielu zastosowań

Alkohol benzylowy LANXESS ma wiele różnych zastosowań, na przykład jako rozpuszczalnik do powłok, past barwiących i chemikaliów budowlanych, jako środek konserwujący o wysokiej czystości do roztworów do wstrzykiwań i kosmetyków, a także jako syntetyczna substancja chemiczna. Inne zastosowania obejmują kleje, tworzywa sztuczne, włókiennicze środki pomocnicze, substancje zapachowe i aromatyzujące oraz chemikalia rolnicze. W Unii Europejskiej alkohol benzylowy jest zatwierdzony jako dodatek do żywności o numerze E1519 do produkcji substancji smakowych do niektórych napojów, słodyczy i wyrobów piekarniczych.

Źródło: LanxessCzytaj więcej:
Farby 46

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A