Ławeczka z jednorazowych kubków

Ławeczka z jednorazowych kubków…

RPC Tedeco-Gizeh, jedyny w Wielkiej Brytanii producent plastikowych kubków do automatów sprzedających, uruchomił program, którego zadaniem jest pomóc klientom przekazywać do recyklingu zużyte kubki w celu przetworzenia ich na przydatne nowe wyroby.

Firma współpracuje ze swoim siostrzanym przedsiębiorstwem z Grupy RPC - RPC bpi recycled products, dzięki czemu dostawcy i operatorzy obsługujący automaty sprzedające i zbierający własne zużyte kubki mogą dostarczać je do zakładu RPC bpi w Dumfries. Tam kubki zostaną przetworzone i zmieszane z innymi polimerami z recyklingu, a tworzywo to zostanie wykorzystane do produkcji wiodącego na rynku materiału Plaswood w ofercie RPC bpi. Są to wysokiej klasy deski wykonane z plastiku pochodzącego w całości z recyklingu, które nie gniją, nie pękają, nie niszczą się z upływem czasu i nie wymagają konserwacji. Z materiału Plaswood wytwarzane są między innymi płoty, słupki i elementy małej architektury.

Czołowy szkocki dostawca obsługujący automaty sprzedające Excel Vending jest pierwszą firmą korzystającą z nowego programu i zbierającą kubki od swoich klientów w całej Szkocji.

- To doskonały program - ocenia dyrektor zarządzająca Excel Vending, Jane McDonald. - Kubki są cennym zasobem, który może przynieść pożytek zamiast trafiać na wysypiska i pomoże nam w realizacji naszej strategii dotyczącej ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej firmy.

Nigel Cannon, dyrektor handlowy w RPC Tedeco-Gizeh na Wielką Brytanię, powiedział, że nowa inicjatywa oferuje firmom z branży vendingowej możliwość organizacji dostaw w obiegu zamkniętym.

- Prowadzimy produkcję w Wielkiej Brytanii i dlatego nasze kubki oferują już ważne korzyści w postaci niższego śladu węglowego z uwagi na efektywną logistykę i dostawy – wyjaśnił. - Teraz po zużyciu mogą nadal być bardzo przydatne i pozostawać poza strumieniem odpadów.

Plaswood Bench
Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20