Lerg otworzy wytwórnię plastyfikatorów

Lerg otworzy wytwórnię plastyfikatorów… W dn. 6 maja firma Lerg otrzymała od Agencji Rozwoju Przemysłu pozwolenie na przeprowadzenie inwestycji budowy nowego zakładu produkcyjnego, w którym wdrożona zostanie innowacyjna technologia wytwarzania materiału plastyfikującego tworzywa sztuczne. Nowy zakład powstanie w Pustkowie, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Fabryka zostanie wyposażona w specjalistyczne maszyny, urządzenia i system informatyczny. Koszt inwestycji, w wyniku której pracę znajdzie co najmniej 80 osób, wynosi 90 mln zł.

Głównym obszarem działalności spółki Lerg SA jest produkcja żywic syntetycznych mających zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w branży motoryzacyjnej, budowlanej i meblarskiej. Firma specjalizuje się w produkcji żywic poliestrowych, nowolakowych, żywic do tworzyw warstwowych, materiałów drewnopochodnych, izolacyjnych, odlewniczych, a także formaliny. Każdego roku Lerg inwestuje ponad 15 mln zł.

Zezwolenie dla firmy Lerg to już dwunaste w tym roku nowe zezwolenie wydane przez ARP w SSE Euro-Park Mielec. Na uzyskanie kolejnych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w tej strefie oczekuje jeszcze 20 firm, które obiecują zainwestować 500 mln zł.

Czytaj więcej:

Producent i eksporter żywic poliestrowych
 

Aktualizacja

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb, formaliny oraz produktów do renowacji karoserii samochodowej marki Polfill

Polska