"Level up" cykl webinarów firmy Fanuc

"Level up" cykl webinarów…

W dniu 30 marca 2021 r. rozpocznie się nowy cykl webinarów Fanuc pt. "Level up" poświęcony efektywnej automatyzacji fabryk. Tematem pierwszego spotkania będzie funkcja Quick and Simple Start Up (QSSR), umożliwiająca łatwą integrację maszyn CNC i robotów przemysłowych.

Pierwsze wirtualne spotkanie w nowym cyklu Fanuc zostanie poświęcone automatyzacji obrabiarek. Płynna współpraca obrabiarki CNC z robotem, niestety, nie zawsze jest oczywista, mimo że konstruktorzy maszyn (MTBs) poświęcają temu problemowi coraz więcej uwagi. W celu ułatwienia ich pracy a także w trosce o komfort klientów i partnerów zainteresowanych pełnym wykorzystaniem potencjału maszyn CNC inżynierowie firmy Fanuc wbudowali w sterowania CNC i kontrolery robotów funkcje ułatwiające integrację i obsługę kluczowych z punktu widzenia produkcji urządzeń.

Marcowe webinarium, otwierające cykl, będzie doskonałą okazją do bliższego poznania istoty funkcji QSSR, pozyskania praktycznej wiedzy na temat niestandardowych możliwości tworzenia efektywnych systemów produkcyjnych, a w szczególności poznania korzyści wynikających z robotyzacji rozładunku i załadunku maszyn obróbczych.

webinary-fanuc

- Fanuc to innowacyjna firma, która w odpowiedzi na nowe potrzeby klientów nieustannie rozwija funkcje CNC. Naszym celem jest ułatwianie dostępu do jak najszerszego spektrum dostępnych technologii stąd pomysł na nowy cykl webinarów - mówi Martin Stockinger, Product Manager CNC w firmie Fanuc Europe.

Cykl wirtualnych seminariów Fanuc jest adresowany do konstruktorów obrabiarek przemysłowych, użytkowników maszyn CNC a także wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z systemów CNC marki Fanuc. Eksperci producenta, odpowiedzialni za przygotowanie oraz prowadzenie poszczególnych szkoleń, zapraszają chętnych do bezpłatnego uczestnictwa we wszystkich lub tylko wybranych webinarach - w zależności od zainteresowań i możliwości czasowych. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję pozyskać nowe, ciekawe informacje techniczne oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu uruchomienia oraz obsługi elastycznych i zwiększających bezpieczeństwo funkcji systemów CNC marki Fanuc.

Nadrzędnym celem nowego cyklu webinarów Fanuc jest upowszechnianie wiedzy na temat możliwości minimalizowania przestojów produkcji, zwiększania wydajności obróbki i ułatwiania codziennej obsługi maszyn i robotów. Kolejne webinary będą poświęcone narzędziom takim jak m.in.: iHMI interface, G-Code Guidance, Profinet, Dual Check Safety Acceptance Test Assist Tool i będą realizowane od marca do grudnia br., raz w miesiącu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wydarzeń planowanych w ramach cyklu oraz potwierdzenia udziału w wybranym seminarium zapraszamy do odwiedzenia strony https://levelup.fanuc.eu/en/