Levissima wybrała nową etykieciarkę Sidel

Aby sprostać specyficznym wymaganiom związanym z butelkami i etykietami stosowanymi przez firmę Levissima, Sidel zdecydował się na wykorzystanie etykieciarki EvoDeco Roll-Fed z dwoma stanowiskami, obsługującą lekkie pojemniki i ultracienkie etykiety - stanowiska te obsługują butelki naprzemiennie. Ergonomia całego rozwiązania została zoptymalizowana pod kątem wydajności i efektywności, przy czym wszystkie główne elementy i najważniejsze podzespoły pozostają w pełni widoczne i dostępne podczas produkcji. Sprawia to, że nie ma konieczności wyłączania stacji, a otwarta konstrukcja jest szczególnie wygodna w czasie prac konserwacyjnych oraz przełączania. Nowa etykieciarka umożliwia niezwykle stabilną i dokładną aplikację etykiet na nowe kwadratowe butelki wody Levissima, przy zapewnieniu dużej prędkości produkcji, co stanowi rozwiązanie dla dwóch największych wyzwań stawianych przez tego producenta wody - konieczności zapewnienia doskonałej jakości i wysokiej niezawodności.

Nowa etykieciarka wyposażona jest w wyjątkowe funkcje, pozwalające na osiągnięcie dłuższego czasu bezawaryjnej pracy - czyszczenie urządzenia EvoDeco Roll-Fed odbywa się automatycznie w czasie produkcji; odpowiada za to specjalny system zainstalowany na bębnie próżniowym, który stanowi jeden z lekkich podzespołów maszyny - co zapewnienia łatwe przełączanie i konserwację. System ten usuwa wszelkie pozostałości kleju, aby poprawić ogólną sprawność maszyny. Etykieciarka jest również wyposażona w opatentowany przez firmę Sidel automatyczny system ekstrakcji etykiet, zapewniający brak przestojów spowodowanych nieprawidłowym nanoszeniem etykiet bądź brakiem butelki, gwarantując w ten sposób stabilną produkcję o stałej prędkości. Dzięki kolejnej innowacji - opatentowanemu pionowemu urządzeniu do topienia kleju, połączonemu z grawerowanym laserowo wałkiem do kleju, klej jest topiony na żądanie i rozprowadzany w odpowiedniej, precyzyjnie dobranej temperaturze. Rezultatem zastosowania tego rozwiązania jest zmniejszenie zużycia kleju, a także zwiększenie jakości oraz ekologiczności rozwiązania.

Połączenie bezpieczeństwa żywności z wysoką wydajnością

Z racji tego, że spółka Levissima chciała znacząco zwiększyć wydajność oraz możliwości produkcyjne - bez jakichkolwiek kompromisów w zakresie bezpieczeństwa żywności - rozwiązanie Sidel Matrix Combi było oczywistym wyborem. System łączący procesy formowania z rozdmuchiwaniem, napełniania oraz zakręcania w jednym urządzeniu, pozwala na obniżenie kosztów operacyjnych i zajmuje nawet do 30% mniej powierzchni w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami wolnostojącymi. Dzięki zmniejszeniu liczby maszyn składających się na linię, rozwiązanie firmy Sidel oferuje nawet do 4% lepszą wydajność w porównaniu z urządzeniami wolnostojącymi, jednocześnie zapewniając niższe zużycie energii elektrycznej oraz szybsze przełączanie formatów butelek. Skutkuje to obniżeniem kosztów operacyjnych nawet o 12%, pozwalając na zmniejszenie zapotrzebowania na pracę, surowce i części zamienne.

Urządzenie Combi dostarczone do zakładu w Cepinie jest wyposażone w nalewarkę bezdotykową Sidel SF100, zapewniającą optymalny czas bezawaryjnej pracy i najwyższą wydajność. Zmniejszona obudowa nalewarki pozwala na utrzymanie najwyższych standardów higieny przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia wody i środków chemicznych podczas czyszczenia zewnętrznego. W ten sposób, rozwiązanie zapewnia pełne bezpieczeństwo żywności, co stanowi niezwykle ważną kwestię dla Nestlé Waters.

Oszczędność energii i optymalizacja czasu bezawaryjnej pracy

Urządzenie Sidel Matrix Combi, zainstalowane w zakładzie Levissima, jest również wyposażone w rozwiązanie OptiFeed - podajnik zakrętek oparty na opatentowanej technologii wodospadu, który wykorzystuje wysokość, orientację i szybkie podawanie, co pozwala na zwiększenie oszczędności energii elektrycznej. Ten ostatni cel osiągnięto dzięki systemowi podnoszenia pojedynczych zakrętek, który eliminuje konieczność stosowania sprężonego powietrza podczas ich ekstrakcji, zwiększając jakość wytwarzanych zakrętek i zmniejszając negatywny wpływ ich produkcji na środowisko naturalne. Oprócz tego, że nowe rozwiązanie zapewnia łatwość obsługi i konserwacji - ze względu na zmniejszoną wysokość, łatwiejszy dostęp oraz trwałe materiały, system OptiFeed oferuje także zintegrowany system kontroli, zapewniający idealną jakość produkowanych zakrętek.

Kolejnym rozwiązaniem wdrożonym w zakładzie włoskiej rozlewni jest EIT (Efficiency Improvement Tool). Dzięki nieprzerwanej automatycznej rejestracji danych produkcyjnych, rozwiązanie EIT umożliwia obliczanie szerokiego wachlarza wskaźników KPI, wspomagając pomiary efektywności, analizę problemów produkcyjnych, wykrywanie powodów zmniejszonej wydajności oraz przeprowadzanie analiz przyczyn źródłowych. Rozwiązanie to zostało opracowane w celu zmniejszenia liczby nieplanowanych przestojów, redukcji odpadów i kosztów, a także dla poprawy wydajności rozlewni. Dzięki udostępnieniu pracownikom wszystkich szczebli istotnych i użytecznych informacji na temat kwestii związanych z produkcją, przekazywanych w czasie rzeczywistym, nowe rozwiązanie pomaga zapewnić najwyższy poziom jakości rozlewanej wody, a także stałą wydajność i przepustowość linii produkcyjnej.

etykieciarka-evodeco-roll-fedCzytaj więcej:
Butelki 256
Maszyny 550

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland