Linia do produkcji folii metodą wylewu na targach K

Linia do produkcji folii metodą… Nową linię Cast 2020 przeznaczona do produkcji folii metodą wylewu szczelinowego zostanie pokazana podczas zbliżających się targów K w niemieckim Düsseldorfie.

Cast 2020 to urządzenie wyprodukowane przez amerykańską firmę Battenfeld Gloucester. Linie Cast 2020 są w stanie rozwinąć produkcję folii o szerokości od 1, 98 m do niemal 3 metrów. Działa z prędkością dochodząca do 5,6 km na minutę. Zaletą linii jest jej elastyczność oraz proste i nie zajmujące wiele czasu uruchamianie. Cechuje się budową typu "plug-and-play". Co znaczy włączyć i od razu produkować.

Jeśli chodzi o wyposażenie z jakiego składa się linia, to jego skład wchodzą trzy wytłaczarki. Agregaty uplastyczniające wyposażone są w grawimetryczną jednostkę dozująco - mieszającą trzech lub czterech komponentów oraz w zmiennik sita. Wydajność maszyny osiąga poziom 1300 kg na godzinę.

Blok podawczy linii i dysza pochodzą od firmy Cloeren. Jeśli chodzi o walce wtryskowe urządzenia, to posiadają one szerokość 2750 mm i średnicę 1016 mm. Linia posiada całkowicie zintegrowane ze sobą funkcje kontroli.

nawijarka


Ważnym elementem składowym jest również elektrostatyczny system krawędziowy do rozładowywania wstęgi foliowej, a także automatyczne prowadzenie powrotne odcięć brzeżnych.

Cast 2020 służy do produkcji folii o grubości między 10 i 70 mikronów przy wspomnianej prędkości produkcji 560 metrów na minutę.

Urządzenie do rozcinania folii można ustawić dowolnie na dwie szerokości użytkowe rolek przeznaczone odpowiednio do automatycznego i manualnego zastosowania.

Za sprawą całkowicie zautomatyzowanej zmiennej nawijarki Battenfeld 1027-S można przygotowywać zwoje o średnicy do 500 mm, na trzonie o średnicy 76 mm. Na zakończenie można wymienić system automatycznego zakładania i zdejmowania tulei i rolek, upraszczający obsługę urządzenia, podobnie jak centralny ogólny system "Extrol", służący do sterowania całym urządzeniem.

Czytaj więcej:
Targi 1280

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna