Listopadowy numer "Plast Echo" już dostępny

Listopadowy numer "Plast Echo"…

Tematyka listopadowej odsłony "Plast Echo" skupia się wokół dwóch zagadnień: procesu wytłaczania oraz imprez targowych, które zdążyły odbyć się jeszcze przed wprowadzeniem zwiększonych obostrzeń sanitarnych. W najnowszym numerze PLAST ECHO znajduje się m. in. wywiad z Kamilem Perzem, dyrektorem Targów Kielce, który w rozmowie z red. Jackiem Leszczyńskim podsumował tegoroczną edycję targów Plastpol.

Polecamy również wywiad z Piotrem Orlikowskim, wiceprezesem firmy TMA Automation, w którym przybliża on temat działalności polskiego sektora automatyki i robotyki. W rozmowie z red. Agatą Mojcner, wiceprezes TMA opowiada nie tylko o początkach działalności tej firmy, aktualnej ofercie i planach rozwojowych TMA ale również o znaczeniu automatyki i robotyki dla współczesnej gospodarki.

O roli przemysłu chemicznego w rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym opowiedział Anno Borkowsky, członek zarządu przedsiębiorstwa Lanxess. Rozmowę przeprowadziła red. Alicja Dankowska. 

Zapraszamy również do lektury artykułów omawiających charakterystykę procesu wytłaczania oraz rolę, jaką pełni ta technologia przetwórstwa tworzyw w świecie biopolimerów.

Po wiosennym lockdownie sektor wystawienniczy szykował się do jesiennego otwarcia. Jak to otwarcie wyglądało i jakie nastroje panują w branży dowiecie się Państwo z tekstu red. Leszczyńskiego pt. "Jesień targów".

Zaś w rubryce "Końcowy akord" tradycyjnie znaleźć można tekst naszego stałego felietonisty, Krzysztofa Nowosielskiego z firmy ML Polyolefins, który również dzieli się swoimi refleksjami na temat kondycji branży targowej. Skoro zaś mowa o refleksjach... Agata Mojcner zastanawia się jak plastik wpłynął na zwyczaje i zachowania społeczne w czasie Wszystkich Świętych. Jak się okazało tekst ten natychmiast uzyskał walor edukacyjny, bo jak się okazało, w tym roku nie dane nam było osobiście w tym dniu zapalić znicza na grobach swoich bliskich.

Kilka dni temu cała Polska żyła zwycięstwem Igi Świątek w tenisowym turnieju Rolanda Garrosa. Nie mogło zatem zabraknąć o tym fakcie wzmianki w miesięczniku PLAST ECHO, tym bardziej że tworzywa sztuczne odegrały olbrzymią rolę w rozwoju tej dyscypliny.