MACK wyprodukuje elementy przyłbic ochronnych na maszynach Wi-Ba

MACK wyprodukuje elementy…

Firma MACK, z siedzibą w Altenmarkt an der Triesting w Dolnej Austrii, od dziesięcioleci zaopatruje wiele gałęzi przemysłu w wysokiej jakości części i podzespoły z tworzyw sztucznych. Najnowsze produkty firmy to maska na twarz COVID-19, która chroni oczy, nos i usta. Wsporniki i opaski dla tego produktu są wytwarzane za pomocą wtryskarek firmy Wittmann Battenfeld.

MACK to rodzinna firma z długą tradycją. Firma została kupiona w 1988 roku przez ojca Stefanie Bettel, obecnej właścicielki. Produkcja w Altenmarkt prowadzona jest od 1998 roku. Usługi firmy obejmują zakres od budowy form i produkcji detali w technologii wtrysku, aż po końcowy montaż i pakowanie produktów.

Oprócz jakości produktów klienci firmy MACK szczególnie doceniają jej wysoką elastyczność. MACK wykorzystuje 18 wtryskarek o sile zwarcia od 220 do 1800 kN, z których 15 pochodzi z firmy Wittmann Battenfeld. Firma przetwarza tworzywa technicznie wysokiej jakości, w tym materiały termoczułe i biodegradowalne.

MACK zaopatruje różne branże, przede wszystkim w Austrii, ale także poza granicami kraju, w tym technologię ogrodową, na przykład części do kosiarek i pił łańcuchowych, przemysł meblowy, budownictwo, handel detaliczny i szeroką gamę technologii medycznych Firma produkuje, między innymi, maski na twarz, które chronią oczy, nos i usta użytkowników. Dzięki tej ochronie firma MACK wnosi swój udział w walkę z COVID-19.

Maska ochronna MACK COVID-19 charakteryzuje się wysokim komfortem noszenia, między innymi dzięki niskiej wadze (około 68 gramów). Od maja tego roku maski antywirusowe mogą być również pojedynczo oznakowywane.

Maski są sprzedawane nie tylko klientom austriackim, ale także na całym świecie. W krajach niemieckojęzycznych maski można uzyskać między innymi za pośrednictwem portalu internetowego utworzonego specjalnie przez MACK (www.mack-gesichtsschutz.at).

Produkty firmy MACK cieszą się znaczącym zainteresowaniem. Maski COVID-19 składają się z zauszników, opasek oraz osłony. Zauszniki i opaski produkowane są na wtryskarkach firmy Wittmann Battenfeld. Zauszniki produkowane są na wtryskarkach hydraulicznych serii HM. Opaski wykonywane są natomiast na energooszczędnej wtryskarce hydraulicznej serii SmartPower o sile zamykania 600kN. Maszyna wyposażona jest w chwytak wlewków WittmannWP80.

Maszyny z serii SmartPower odznaczają się niewielkim gabarytem, czystością, niskim poziomem hałasu, powtarzalnością parametrów i najniższym zużyciem energii dzięki najnowszej serwohydraulice wspartej przez system KERS. Wittmann Battenfeld i MACK współpracują od ponad 25 lat. Oprócz maszyn Wittmann Battenfeld firma MACK korzysta także z szeregu urządzeń peryferyjnych Wittmann. Dla firmy MACK bardzo duże znaczenie ma długofalowa i partnerska współpraca z dostawcami.


Czytaj więcej:
COVID-19 190

Reportaże

Forum