Maszyna do druku fleksograficznego wzbogacona o urządzenie Vetaphone

Maszyna do druku fleksograficznego… Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, firma Technograph doposażyła maszynę GiDue Combat do druku fleksograficznego w urządzenie Vetaphone VE1A-A (C6) 520 QC służące do zwiększenia napięcia powierzchniowego materiału przed zadrukiem.

Zanim została podjęta decyzja co do konkretnego modelu i mocy potrzebnego generatora, problematyczny materiał został przetestowany w fabryce producenta. Wynik testów został w efekcie przedstawiony w formie wykresów i tabel, co pozwoliło określić optymalną konfigurację systemu koronowania. Taki stan pokazuje dokładnie, jak przebiega proces aktywowania na poszczególnych materiałach z wykorzystaniem określonej mocy generatora. To pozwala precyzyjnie określić, jakiej wielkości generator będzie potrzebny do szerokiego spektrum produkcji, co w praktyce daje realne oszczędności przy zakupie kompletnego systemu. Wielokrotnie zdarzało się, że po przeprowadzonych testach materiały potrzebny był mniejszy generator, niż wstępnie zakładano.

Vetaphone


Firma Vetaphone, jako wynalazca procesu aktywacji powierzchniowej (koronowania) ma w tym zakresie bardzo duże doświadczenie, a możliwości technologiczne wykraczają daleko poza obszar standardowego procesu fizykochemicznego. W tym zakresie Vetaphone oferuje technologię czwartego stanu skupienia, z wykorzystaniem najnowocześniejszego urządzenia EASI-Plasma, mogącego aktywować materiały do bardzo wysokich wartości dyn i nadać im nowe właściwości.

Vetaphone


Czytaj więcej:
Systemy wspomagające produkcję i obróbkę
 

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61