Materiały polimerowe w systemach ociepleń

Materiały polimerowe w systemach… Świętujący w tym roku stulecie istnienia koncern Wacker jest wiodącym światowym producentem materiałów chemicznych przeznaczonych m.in. dla branży budowlanej. Wśród produktów proponowanych przez firmę dla tego sektora ważną grupę stanowią materiały produkowane w dziale polimerów. Wyróżnić tu można m.in. proszki redyspergowalne oraz dyspersje polimerowe, które są szeroko stosowane w systemach ociepleń ETICS.

Jak zauważa Dariusz Biesiekierski, przedstawiciel koncernu, rynek branży budowlanej związanej z systemami ociepleń stanowi znaczącą część portfolio firmy. Dlatego też w tym roku wchodząca w skład koncernu spółka Wacker-Chemia Polska przystąpiła do Stowarzyszenia na rzecz Systemów Ociepleń (SSO).

W swoim wystąpieniu podczas I Międzynarodowej Konferencji ETICS w Ożarowie Mazowieckim Biesiekierski przedstawił najnowsze dane dotyczące rynku ETICS. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwie liczby: wartość światowego rynku redyspergowalnych żywic proszkowych, wynosząca 4,48 mld euro, oraz ilość systemu ETICS montowanego w Polsce, wynosząca 42 mln m kw. rocznie, która stawia nasz kraj w ścisłej czołówce europejskiej. Na świecie największa ilość tego typu ociepleń montowana jest w Europie (290-300 mln m kw. rocznie) oraz w Chinach (ok. 300 mln m kw. rocznie), natomiast ponad dziesięciokrotnie mniejsze zapotrzebowanie występuje w Ameryce Północnej (ok. 20 mln m kw.).

Więcej na temat produktów firmy Wacker i ich zastosowań w systemach ociepleń opowiada Dariusz Biesiekierski w naszym materiale wideo.


Czytaj więcej:
Polimery 138
Wideo 165

Reportaże

Forum