Materiały wykończeniowe z tworzyw sztucznych na Budmie

Materiały wykończeniowe z…
Przed nami targi Budma w Poznaniu. Choć jest to wydarzenie przeznaczone głównie dla branży budowlanej, to jednak nie zabraknie w nim udziału firm, funkcjonujących chociaż pośrednio w branży tworzyw sztucznych. Jedną z targowych nowości, z którymi będzie można się zapoznać mają być wykonane z tworzywa PET profilowane płyty Monoclear-X.

Profilowane płyty Monoclear- X, powstające przy pomocy tłoczenia to nowość, wchodząca w skład portfolio produktowego firmy Robelit. Spółka zajmuje się sprzedażą materiałów wykończeniowych z tworzyw sztucznych. Oferuje szkło syntetyczne z polistyrenu, będące dobrym zamiennikiem szkła mineralnego stosowanego do przeszkleń drzwi i ścianek, a także materiały zadaszeniowe w postaci płyt i rulonów poliestrowych, PVC, poliwęglanowych oraz akrylowych.

Wykonane z PET płyty profilowane na falę i trapez przeznaczone są do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych przegród oraz zadaszeń werand, szklarni i ogrodów zimowych.

Cechują się bardzo wysoką transparentnością, podlegają recyklingowi oraz wykazują wysoką odporność na działanie licznej grupy substancji chemicznych i czynników atmosferycznych. Co więcej o ich walorach świadczy też fakt, że dysponują wysokim stopniem przepuszczalności światła, a także rozwiniętymi właściwościami termicznymi i udarnościowymi. Ponadto omawiane płyty są odporne na gradobicie i wytrzymują opady gradu o średnicy do 20 mm i spadające z prędkością 10 m/s.

płyty MONOCLEAR-X firmy Robelit

Oprócz płyt z PET firma dysponuje też podobnym produktem, tyle że wykonanym z tworzywa PVC. Faliste i trapezowe płyty PVC cechują się zakresem temperatur użytkowych od - 30 st. C do 60 st. C., ciężarem właściwym 1,35 - 1,38g/cm sześcienny oraz przepuszczalnością światła ok. 85 proc.

Jeszcze jednym z gatunków płyt firmy Robelit są wyroby z PMMA. Tworzywo to jest jednym z najstarszych wyprodukowanych przez człowieka. Stanowi substytut kruchego szkła naturalnego. Za sprawą wyciskania spienionego PMMA powstają płyty o wysokiej przejrzystości. Odznaczają się również wytrzymałością na obciążenia statyczne i dynamiczne np. zalegający śnieg, uderzenia wiatru, wysoką wytrzymałością mechaniczną, niską wagą w stosunku do powierzchni oraz brakiem odprysków.

Budma, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa odbędą się w Poznaniu, od 22 do 25 stycznia.


brak
 

Materiały wykończeniowe z tworzyw sztucznych dla budownictwa - poliwęglan, akryl, PVC, poliester, polipropylen

Polska