Mecenasi "Drzewka za butelkę" uhonorowani

Mecenasi "Drzewka za butelkę"… Dwadzieścia firm, organizacji i odebrało statuetki Mecenasa akcji "Drzewko za butelkę". Wyróżnienia zostały rozdane podczas niedawnego Forum Ekologicznego Branży Chemicznej w Toruniu.

Pierwszego dnia Forum Ekologicznego Branży Chemicznej wręczone zostały statuetki Mecenasów Akcji "Drzewko za butelkę". Wyróżnienie to jest wyrazem podziękowania od animatorów inicjatywy- firm realizujących Program Odpowiedzialność i Troska, za wieloletnie wsparcie i zaangażowane w szerzenie idei Akcji i aktywne w niej uczestnictwo.

- Pierwszy raz wybraliśmy taką formę podziękowania dla firm, instytucji i osób zaangażowanych w Akcję. Statuetkę wykonała artystka Monika Szpener, z materiałów, które kojarzą się z naszą akcją: drewna i elementów butelki PET"- komentuje Magdalena Ozimek, Organizator Akcji "Drzewko za butelkę".

- Podczas Forum statuetki powędrowały na ręce Bożeny Waszak z Przedszkola Publicznego nr 6 we Włocławku; Andrzeja Kukułki ze Szkoły Podstawowej nr 15 Tarnowie; Jacka Owsiaka - prezesa zarządu Ekotar z Tarnowa, Jacka Kazanowskiego - burmistrza Białołęki. W imieniu Wydziału Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Włocławek wyróżnienie odebrała Anna Piętka, natomiast statuetki dla Roberta Gnatka - burmistrza miasta i gminy Nowa Sarzyna oraz Katarzyny Kozickiej - inspektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Puławy przekazano na prośbę laureatów uczestniczącym w konferencji przedstawicielom firm: Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Organika Sarzyna - tłumaczy Marta Kowalska, czuwająca nad przygotowaniami do toruńskiego Forum Ekologicznego.

"Drzewko za butelkę" to akcja łącząca walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne oraz o własne miasto i gminę. Wydarzenie jest skierowane do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Maluchy zbierają puste butelki PET, które trafiają do firm recyklingowych. Dzieci biorące udział w akcji otrzymują sadzonki drzew, które sadzą w wybranych miejscach w swojej miejscowości.

W szóstą edycję Akcji zaangażowanych było ponad 123 tys. dzieci z całej Polski. Zebrały one ponad 5 milionów butelek PET, które zostały poddane dalszemu przerobowi, a symbolem ich recyklingu były posadzone blisko 7,5 drzewek i krzewów.

Czytaj więcej:
Ekologia 660