Meksykanie właścicielami niemieckiego giganta PVC

Meksykanie właścicielami niemieckiego…
We wtorek 5 sierpnia meksykański koncern Mexichem S.A.B. de C.V. podpisał porozumienie z amerykańskim funduszem Strategic Value Partners LLC w sprawie przejęcia niemieckiej spółki Vestolit GmbH. Transakcja nabycia akcji spółki z Marl za sumę 219 mln euro czyni z Mexichemu potentata na światowym rynku PVC.

Vestolit to jeden z liderów europejskiego rynku polichlorku winylu. Firma jest między innymi jedynym europejskim producentem wysokoudarowego suspensyjnego PVC, używanego w produkcji okien odpornych na warunki pogodowe. Rocznie spółka produkuje łącznie ok. 400 tys. ton różnych odmian PVC. Jej przychody w ubiegłym roku sięgnęły poziomu 477 mln euro.

Firma Mexichem z siedzibą w położonej nieopodal stolicy miejscowości Tlalnepantla jest największym producentem żywic i compoundów PVC w Ameryce Łacińskiej.

Przejęcie firmy, przewidziane na czwarty kwartał br., musi być poprzedzone uzyskaniem akceptacji urzędów antymonopoowych. Zmiana właściciela nie spowoduje zmian w zarządzie spółki, zachowana zostanie także marka Vestolit, obecna na niemieckim rynku od 1949 roku.