Mesamoll od firmy Lanxess - coraz bardziej przyjazny środowisku plastyfikator

Mesamoll od firmy Lanxess…

Firma Lanxess, producent chemii specjalistycznej wykonała ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju swojego portfolio plastyfikatorów. W ramach jednostki biznesowej Polymer Additives (PLA) oferuje teraz bardziej zrównoważone rozwiązanie dla plastyfikatora Mesamoll. Ten niezawierający ftalanów, dobrze żelujący i wyjątkowo odporny na zmydlanie plastyfikator może być stosowany do szerokiej gamy polimerów, takich jak kauczuk, PVC czy PUR.

"Wspieranie naszych klientów w zmniejszaniu śladu węglowego przy jednoczesnym spełnianiu wymagań w zakresie niezawodnych i wydajnych rozwiązań niezawierających ftalanów sprawia, że jesteśmy liderem na rynku" – mówi Karsten Job, Head of the Polymer Additives BU.

W przyszłości ponad 30 procent materiałów wejściowych dla Mesamollu będzie pochodzić ze źródeł w pełni zrównoważonych, co spowoduje zmniejszenie śladu węglowego produktu (PCF) o około 20 procent. Ponieważ jest to obliczane za pomocą metody bilansu masowego przez dostawcę odpowiednich surowców, nie ma to wpływu na jakość produktu ani wydajność Mesamollu.

"Chcemy aktywnie kształtować transformację naszej branży" - mówi Stefan Tiebach, Head of Global Marketing w PLA. "W Lanxess mocno wierzymy w znaczenie dobrych praktyk, dlatego zdecydowaliśmy się zaprzestać dystrybucji naszego konwencjonalnego Mesamollu i od 1 października 2023 r. będziemy dystrybuować wyłącznie jego bardziej zrównoważoną wersję. Nasi klienci będą nadal otrzymywać wysoką jakość produktu z dodatkową korzyścią w postaci ulepszonego profilu środowiskowego".

Mimo że obecny, obniżony PCF jest znacznie niższy niż w przypadku większości alternatywnych plastyfikatorów na rynku, Lanxess zobowiązuje się do dalszego obniżania PCF plastyfikatora Mesamoll w przyszłości.

Więcej informacji na temat Mesamoll można znaleźć na stronie https://lanxess.com/en/Products-and-Brands/Brands/Mesamoll.

lxs-mesamoll