Messe Düsseldorf wyznacza rytm rozwoju branży tworzyw sztucznych


Dzięki robiącym wrażenie innowacjom z dziedziny budowy maszyn, produkcji i przetwórstwa surowców oraz bardzo dobrej reakcji zwiedzających ostatnia edycja targów w styczniu 2007 potwierdziła tę mocną pozycję. Około 23 tys. ekspertów z całej Federacji Rosyjskiej i państw sąsiednich przyjechało na tereny targowe Zao Expocentr w dzielnicy Krasnaja Presja, aby zapoznać się z ofertą INTERPLASTICA i organizowanych równolegle UPAKOVKA/UPAK ITALIA, Targów Technologii Opakowań. Na stoiskach wystawców prowadzono nie tylko ożywione dyskusje, ale realizowano także liczne transakcje.

Rosja stała się dla europejskich producentów jednym z ważniejszych rynków eksportowych. Spożycie tworzyw sztucznych i kauczuku w ostatniej dekadzie stale rosło i dobra obecnie koniunktura gospodarcza pozwala mieć nadzieję, że rynek ten będzie się dalej rozwijać. Ponieważ rosną także wymagania jakościowe, więc rosyjski przemysł przetwórczy, aby im sprostać, musi wytwarzać skomplikowane elementy i potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Już teraz realizowane są intensywne inwestycje w nowoczesne technologie i eksperci szacują, że trend ten utrzyma się w przyszłości.


W regionie południowo – wschodniej Azji mocną pozycję zajęły targi ASEANPLAS.

Od 1995 r. są one organizowane co trzy lata w Singapurze we współpracy z wiodącymi organizacjami krajów ASEAN, jak np. AFPI - ASEAN Federation Of Plastic Industries i SPIA - Singapore Plastic Industry Association.

W latach pośrednich organizowane są imprezy uzupełniające na rynkach lokalnych np. w Tajlandii i Malezji. TIPREX 2006, The Thai International Plastics and Rubber Exhibition for the Indochina Region jest jedną z takich imprez, która organizowana jest w Bangkoku w Trade & Exhibition Centre (BITEC).

TIPREZ organizowane są we współpracy z Thai Plastic Industries Association, Federation of Thai Industries – Plastic Industry Club i Messe Düsseldorf Asia.

Partnerzy połączyli swe doświadczenia i kompetencje rynkowe zebrane we wcześniej organizowanych targach TIPF i T-Plas. Ich kontynuatorem są TIPREX Bangkok.

Tajlandia to kraj przetwarzający najwięcej tworzyw sztucznych w całym regionie ASEAN i główny eksporter wyrobów z tworzyw i kauczuku do krajów sąsiednich: Wietnamu, Laosu, Kambodży i Myanmaru (Birmy).

Najnowsze targi M-PLAS, International Plastics and Rubber Trade Fair for Malaysia odbyły się w dniach 29 marca - 1 kwietnia 2007 r. w malezyjskim Kuala Lumpur.


Pamiętając o znaczeniu rynku chińskiego, Messe Düsseldorf nawiązała kooperację z Adsale Exhibition Services Ltd., należącą do Adsale Group z siedzibą w Hongkongu.

Od wielu lat Messe Düsseldorf koordynuje oficjalne niemieckie uczestnictwo w CHINAPLAS, których Adsale jest organizatorem. Partnerstwo to zostało wzmocnione umową i chińska spółka córka Messe Düsseldorf jest teraz współorganizatorem imprezy. CHINAPLAS odbywają się co dwa lata w Szanghaju, a w latach pośrednich w różnych miejscach. W 2006 r. ich łączna powierzchnia wystawowa osiągnęła prawie 90 tys. mkw., zarejestrowano ponad 1400 wystawców i 59812 gości.

Czytaj więcej: Targi 1028