Messe Düsseldorf zawiesza wiechę na placu budowy

Messe Düsseldorf zawiesza… Messe Düsseldorf ogłosiło półmetek prac nad jednym z najbardziej ambitnych projektów budowlanych w historii firmy. W ubiegły piątek na placu budowy położonym nad Renem świętowano zawieszenie wiechy na nowej hali 1. Imponujący kompleks budowlany składający się z nowej hali oraz wejścia południowego, zdaniem przedstawicieli Targów, umocni pozycję Messe Düsseldorf zarówno jako międzynarodowego miejsca spotkań branżowych jak i ważnego czynnika gospodarczego na mapie Düsseldorfu, będącego stolicą kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

14 września br., na placu budowy nowej części - Messe Süd - majstrowie z firmy Osnabrücker Köster GmbH Thomas Schulte i Holger Meyer wygłosili tradycyjną mowę towarzyszącą ceremonii zawieszenia wiechy. Pośród słuchaczy znajdowały się nie tylko ekipy budowlane, ale również przedstawiciele świata polityki i administracji, członkowie rady nadzorczej Messe Düsseldorf i Düsseldorf Congress oraz architekci z biura slapa oberholz pszczulny | sop.

Do jesieni 2019 r. obok wielofunkcyjnej hali 1 wyposażonej w pomieszczenia konferencyjne, powstać ma także całkowicie przeszklone południowe wejście z półprzeźroczystym oświetlonym zadaszeniem i zamykanym garażem podziemnym. Hala 1 o powierzchni 12 027 m2 będzie w stanie pomieścić nawet 10 000 osób. Na pierwszym piętrze znajdować się będzie sześć przeszklonych sal konferencyjnych, każda z nich pomieści 198 osób na powierzchni ok. 200 m2. Foyer nowego kompleksu zaoferuje zwiedzającym ponad 2000 m2 powierzchni wystawienniczej.

Przed foyer, na wysokości 20 m rozciągać się będzie zadaszenie o powierzchni 7 800 m2, pod którym znajdzie się miejsce na podjazdy dla taksówek, przystanki środków transportu publicznego oraz wjazd do nowego garażu podziemnego. Powierzchnia przed budynkiem może być również wykorzystana jako dodatkowa powierzchnia wystawiennicza.

- Nowy kompleks budynków wzmocni międzynarodową siłę przyciągania Messe Düsseldorf, podkreślając funkcję Targów jako centralnego miejsca spotkań najróżniejszych branż - stwierdził Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf.

Przy okazji tej inwestycji odświeżony zostanie także wygląd centrum kongresowego Congress Center Düsseldorf (CCD), które poprzez dedykowane przejście łączy się bezpośrednio z halą 1. Dzięki rozbudowie jego pojemność zwiększy się do 16.000 osób. Hilmar Guckert, prezes Düsseldorf Congress, nie kryje zadowolenia.

- Dzięki nowemu budynkowi, zwiększonej pojemności i lepszym warunkom pobytu Congress Center Düsseldorf wyjdzie naprzeciw wymaganiom wielkich kongresów, konferencji i imprez firmowych. Jest to duży krok w przyszłość międzynarodowego biznesu kongresowego w naszym mieście.

- Jest to nie tylko korzyść dla centrum targowego i kongresowego, ale również dla naszego miasta. Międzynarodowi klienci konferencji i kongresów w Düsseldorfie w ciągu roku wydają tutaj ponad miliard euro, zapewniając miejsca pracy dla ponad 16 000 osób i wykorzystują ponad 30% miejsc hotelowych w mieście. Wszystko to przekłada się na roczne wpływy podatkowe opiewające na ponad 36 milionów euro - podkreśla zalety płynące dla stolicy kraju związkowego, Thomas Geisel, nadburmistrz Düsseldorfu, a zarazem przewodniczący rady nadzorczej Messe Düsseldorf GmbH.

Messe Sud

Copyright: Messe Düsseldorf, Neue Messe Süd © sop architekten, visualization: CADMAN

Czytaj więcej:
Targi 1283